Zaplanuj ponadprogramowe udogodnienia w przedsiębiorstwie. Zauważysz, jaki to da rezultat!

Jeśli masz biznes i poważnie myślisz o jej rozwinięciu, o zachwyceniu obcych rynków, jesteś zobligowany także ustanawiać zwiększenie produkcji. W takim wypadku niezbędne może okazać się powiększenie składu.
Jakie masz możliwości w tym zakresie?


przenośniki rolkowe
Dziennikarz: NH53
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Po znalezieniu odpowiedniego budynku należy się zastanowić, jakim sposobem składować nasz towar. Z szerokiej gamy sprzętów warto wyłonić regały paletowe, które dają możliwość trzymania surowców zarówno bez opakowań, jak i unieruchomionych na paletach. Kwestią otwartą pozostaje dobór wspierających funkcji, np. zabudowanej tylnej ścianki, mobilności mebla, no i przede wszystkim jego rozmiarów, które muszą być dobrane do wielkości miejsca, którym dysponujemy. Niewykluczone, że będziemy wymagać podnośnika, zwłaszcza do manewrowania przy wyżej położonych poziomach. Do przewozu produktów w ramach hali (czy też pomiędzy magazynem a halą produkcji) mogą służyć również przenośniki rolkowe (zobacz tutaj). Ich idea jest podobna jak taśmy przy kasach w sklepach, z tą różnicą, iż magazynowe Automaty nie są zasłonięte warstwą gumy. Artykuł przemieszcza się dzięki obracaniu się rolek, poruszanych albo ręcznie, albo zdalnie. Wadą takiego urządzenia może się stać blokowanie miejsca, chociaż przenośniki dają się demontować w razie potrzeb. Dodatkowo nie potrzebują zatrudnienia wykonawców z odpowiednimi uprawnieniami.


Osobną kwestią jest asekuracja zarówno składu, jak i miejsc produkcji i maszyn w nich pracujących.
Przy maszynach chodzących automatycznie lub półautomatycznie warto zbudować fachowe ogrodzenia maszyn, tak żeby praca urządzeń przebiegała nie tylko bez zakłóceń, lecz także bez powodowania niebezpieczeństwa dla pracowników (ogrodzenie maszyn). Również ładunek w magazynie można ochronić przez otoczenie regałów ponadprogramowymi siatkami. W takiej sytuacji bhp pozostaną na pewno docenione przez podwładnych.
2018/02/02, 13:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.