Z jakiego powodu labradory są tak świetnymi psiakami?

Dźwięk wystrzału a potem zrywającego się nagle do lotu myszołowa przyciągnął naszą uwagę. Spojrzeliśmy czujnym wzrokiem na gałązki okolicznych drzewek. Nie na długi czas wszakże, gdyż za naszymi plecami dał się dosłyszeć następny dźwięk.


szkło
Dziennikarz: winniepix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Odgłos złamywanych gałęzi i bezgłośny ryk trafionego przed chwilą jelenia.


Nasz psiak wydawał się tylko na to oczekiwać. Nie oglądając się za żadną osobą pobiegł prędko w kierunku będących w pobliżu drzew. A należy powiedzieć, że jest to doskonały psiak, jaki przynoszenie posiada we krwi. I w nazwie swej odmiany. Doskonale stosuje swe zdolności jako psiak do polowania. Kupiliśmy go pewien czas temu w miejscu, które promuje się pod nazwą hodowla labradorów. Uradowaliśmy się, gdyż długi czas poszukiwaliśmy psa perfekcyjnego. Tego typu jak ten. Pies odmiany hodowla (http://aquablendpolska.com/) labrador retriever doskonale sprawdza się też jako pies ratowniczy, jako opiekun dla osób ślepych czy jako poszukujący zakazanych używek psiak pracujący w policji. Psiaki pochodzące z rasy hodowla labradorów są bardzo przyjazne człowiekowi, lecz potrafią też bronić osobę ludzką wtenczas, gdy trzeba. I ponadto jego wygląd. Przynosi na myśl nieco mniejszego niedźwiedzia arktycznego. Na pewno nie jeden nazywa się się tak samo jak nasz Yeti. Dowolna hodowla labradorów winna przeprowadzać też przeszkolenia tego typu, jak odbył w przeszłości nasz Misiek - hodowla labradorów (czytaj na temat tej hodowli).


Był to specjalistyczny kurs o nazwie socjalizacja szczeniąt. Wszystko, czego się wtedy nauczył, dzisiaj niesie niesamowite wyniki. Zapoznawanie osób spoza grupy z jednoczesnym kojarzeniem ich z dobrymi uczuciami. Tego typu socjalizacja szczeniąt to również chodzenie w gości lub zapraszanie ich do siebie. żywienie i głaskanie psa przez innych ludzi, jednak wyłącznie jako nagrodę za przeprowadzenie jakiegoś nakazu, przykładowo "siad" lub "podaj łapę". Poznawanie obcych psów i edukowanie się ich języka - przeczytaj o socjalizacji szczeniąt.


Kolejne teksty

Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją po dobierać i co dobrze jest o niej wiedzieć?

pasza dla klaczy
Dziennikarz: Clint Budd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedzenie przeznaczone dla koni, podobnie jak to w przypadku wszelakich innego typu zwierząt, jest specjalnie przygotowane pod względem ich wartości odżywczych oraz minerałów, potrzebnych dla danej rasy, które mają spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, lecz przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe i przepiękne.


Zwiedzanie jak największej liczby innych miejsc. Na tym akurat opierała się taka socjalizacja szczeniąt. Jednak to nie wszystko. W jej ramy wliczało się poza tym edukowanie psiaka, że głośne odgłosy nie są niedobre oraz np. poznawanie różnorodnych innych przedmiotów.
2019/01/31, 13:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.