Właściwy żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego entuzjasty kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, którym zawsze towarzyszy niezbyt przyjemny zapach. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoje futro a potrzeby fizjologiczne bez jakiegokolwiek problemu załatwiają do kuwety.


Młode koty niezwykle szybko uczą się korzystania z kuwety. Najczęściej wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę natychmiast zapamiętuje to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.
Przyczyną tej sytuacji może być niewłaściwie dobrana wyściółka w kuwecie. Zaglądając do sklepu z artykułami dla zwierząt przekonamy się, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.


żwirek silikonowy dla kota
Dziennikarz: Jeroen Werkman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


zwierzak
Dziennikarz: thecoolspringpack
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wielką popularnością wśród kociarzy i ich mruczących przyjaciół cieszy się w ostatnich latach żwirek silikonowy dla kota. Żwirek ten wbrew nazwie nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa "krzem" czyli silicon. Żwirek (zgarnij rabat na karma brit premium https://www.superzoomarket.com/pl/p/Karmy-mokre-dla-psow-mieso-w-pasztecie,-Brit-Premium-Sausage-5-smakow,-800-g/5464) wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje się dużą porowatością i odpornością.
Dzięki temu świetnie nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia łatwe utrzymywanie czystości w kociej toalecie. Dodatkową zaletą jest jego lekkość - noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak męczące.
2018/04/17, 10:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.