Właściwości dokumentu GOST

O ile coraz częściej można spotkać się z certyfikatem EAC, stosowanym na terenie Unii Celnej, to jednak nie wszyscy kojarzą standardy GOST funkcjonujące na terenie Federacji Rosyjskiej.
tłumacz
Dziennikarz: Robb1e
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jest to certyfikat jednak ściśle związany z Unią Celną, ponieważ potwierdza on spełnione regulacje techniczne rozpracowane w Federacji Rosyjskiej, Kazachstanie oraz Białorusi.


gps
Dziennikarz: Tony Webster
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Fachowiec
Dziennikarz: Hyundai


GOST certyfikat (więcej opinii: www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html) to dokument wydawany dla produktu zgodnego ze standardami rosyjskimi. Inna nazwa to GOST-R, w której ostatnia litera oznacza właśnie Federację Rosyjską. Jeśli dany produkt jest zgodny ze standardami, wtedy zostaje przyznany ów certyfikat. GOST może dotyczyć w pewnych przypadkach wszystkich trzech krajów Unii Celnej, jednak jednocześnie należy napomnieć, iż zagadnienia i regulacje we wszystkich trzech wspomnianych krajach są różnorodne. GOST certyfikat wydawany jest na pojedynczą partię na Produkty dostarczone do Federacji Rosyjskiej, a także seryjną, na rok, dwa lub trzy lata. Certyfikat - certyfikacja fsc - zawiera m.in. informacje o danych producenta oraz odbiorcy, pełną nazwę towaru, jego model czy też opis. Jeśli wcześniej były przyznawane certyfikaty na pojedynczą partię, w czasie późniejszym ubiegać się można o certyfikację seryjną, gdzie podać należy m.in. informacje o wcześniejszych certyfikatach, jak również protokoły badań. Wszelkie dokumenty jednak mogą się od siebie różnić w zależności od pewnych czynników.
W Rosji jest też przyznawane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, które pozwalają na produkcję lub wwóz na obszar państwa pewnych produktów. Certyfikat potwierdza zgodność towarów z normami higienicznymi oraz sanitarnymi. Zwykle przyznaje się go na czas lat pięciu.
2018/02/15, 12:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.