W jaki sposób zmienić dystrybutora gazu, aby odczuwalnie zredukować opłaty za gaz?

Rynek ziemnego gazu został jakiś czas temu uwolniony. Tym sposobem polski rynek stał się bardziej otwarty i co najważniejsze bardziej konkurencyjny.


Liczba firm oferujących tego typu możliwość każdego miesiąca rośnie.


Certyfikat energetyczny
Dziennikarz: Inplus PR


Kolejne teksty

Żeby zostać rzeczoznawcą majątkowym trzeba przejść trudną oraz długą drogę

listowna oferta o pracę
Dziennikarz: Quinn Dombrowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Żeby wykonywać niektóre profesje trzeba mieć pozwolenie odpowiedniego ministerstwa. Do tych należy rzeczoznawca majątkowy, który by działaś w zawodzie potrzebuje licencji i wpisu do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.


Żeby odczuwalnie zredukować opłaty za gaz koniecznie trzeba znaleźć najkorzystniejsze grupy taryfowe gazu które mają w sprzedaży dostawcy gazu w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami analityków, Wybór innego dostawcy jest w stanie się przyczynić do zmniejszenia opłat za gaz. To wspaniała wiadomość dla ludzi, ogrzewających własny dom gazem. Dokonując zmiany, najpierw należy podpisać umowę sprzedaży z wybranym dostawcą. W dalszej kolejności koniecznie trzeba rozwiązać obowiązującą umowę sprzedaży gazu. Należy jednak nie zapominać o ustosunkowaniu się do okresu wypowiedzenia umowy (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej). W przeciwnym razie mogą być naliczone kary za natychmiastowe zerwanie umowy sprzedaży. Tuż po zawarciu umowy z nowo wybranym dostawcą gazu ziemnego niezbędne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej. Spółka ta bowiem zarządza sieciami w całej Polsce. W czasie zawierania umowy należy zdecydować się na grupy taryfowe gazu i podać swe zapotrzebowanie na dostarczaną ilość gazowego paliwa. Wybór innego dostawcy gazu w Polsce nie powoduje jakichkolwiek zakłóceń w ciągłości dostaw paliw gazowych. Tak więc jest niedopuszczalna sytuacja, gdzie po rozwiązaniu umowy przez przykładowo miesiąc czasu nikt nie dostarcza gazu. Zwykle to nowy dostawca bierze na siebie wszystkie formalności. A więc wysyła wypowiedzenie obowiązującej umowy sprzedaży, przygotowuje zawiadomienie o zmianie dostawcy gazu i przesyła je do dotychczasowego dystrybutora. Zawsze przed wybraniem nowego dostawcy gazu trzeba uważnie przestudiować umowę sprzedaży z dotychczasowym operatorem. Trzeba się zapoznać z terminami wejścia w życie nowej umowy jak również zakończenia dotychczasowej. Niedopilnowanie tego może być przyczyną powielenia umów.


Dużą uwagę koniecznie trzeba zwrócić na wysokość kary za wcześniejsze rozwiązanie obowiązującej umowy sprzedaży jak również opłaty wezwania do zapłaty, w razie przekroczenia terminu uregulowania rachunków.


Jeszcze przed wyborem innego dostawcy gazu ziemnego trzeba prześwietlić daną firmę która sprzedaje gaz ziemny i przyjrzeć się wszystkim na rynku ofertom sprzedaży gazu.
2020/07/04, 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.