W jaki sposób przygotować terrarium dla żółwia? O jakich zasadach powinniśmy nie zapominać?

Żółwie są to niezwykle interesujące istoty, które są proste w hodowli. Niekonieczna będzie żadna interakcja z żółwiem, więc nie trzeba się bawić się z nimi czy stosować jakichś specjalnych zabiegów.
Żółwie jednakże podobnie jak wszystkie istoty żywe mają swoje wymagania, a najważniejsze odnoszą się do uporządkowania domu takiej istoty, zwanego terrarium.


Na początek trzeba się upewnić, że terrarium dla żółwia (terrarium idealne dla żółwia) będzie odpowiednio duże. Zasada jest bowiem taka, że ostateczne akwarium musi posiadać pojemność około 200 litrów, z każdy kolejnym żółwiem wielkość zwiększa się o 100 litrów. Łatwo jest więc wyliczyć, że jeżeli posiadamy na przykład dwa żółwie to akwarium powinno mieścić 300 litrów pojemności.


Najbardziej właściwy Wybór to gotowe akwaria specjalnie dla żółwi. Mają one wyspę i podest, po jakim żółw będzie w stanie swobodnie i z łatwością wyjść z wody. Koniecznie jednakże trzeba sprawdzić, czy na tak przygotowanej wyspie pomieszczą się wszystkie żółwie, jakie trzymamy w akwarium. Takie gotowe terraria zapewnia specjalistyczny sklep terrarystyczny (sklepy terrastyczne). Można tam zakupić do tego sporo innych potrzebnych akcesoriów.


dziecko, kot
Dziennikarz: Hsu Chi-Wen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Do terrarium z pewnością trzeba kupić filtr, bo żółw o wiele szybciej niż rybki brudzi. Potrzebuje więc filtra nawet dwukrotnie silniejszego i efektywniejszego. Najmocniej zalecane będą kubełkowe filtry, które powinniśmy czyścić razem z całym terrarium raz na sześć miesięcy.
Nie do końca właściwe zaś są kaskadowe filtry, ponieważ są za mało efektywne. Zawsze kupujmy najlepszy sprzęt, gdyż będzie on gwarantem, że utrzymamy czystość, a co najważniejsze żółw będzie całkowicie radosny.
2018/05/10, 11:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.