Uroczyste ostatnie pożegnanie naszej bliskiej osoby

Śmierć najbliższej człowieka zawsze jest dla krewnych olbrzymim ciosem, niezależnie czy ma miejsce ona nagle, przykładowo na skutek wypadku, bądź też jest normalną konsekwencją, zakończeniem długiego egzystencji lub wyczerpującej choroby, za każdym razem boli tak samo.

pogrzeb
Dziennikarz: CBS Fan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zawsze tak samo trudno nam się z nią oswoić i w każdym przypadku jest przyczyną dużego cierpienia. Ostatnie co po śmierci bliskiej nam osoby jesteśmy w stanie zrobić dla zmarłego to pochować go z należytą czcią oraz szacunkiem. Wszyscy pragnie, by ostatnie pożegnanie było właściwe, przez nie dajemy wyraz naszą umiłowanie do osoby, której nie ma już na tym świecie.

Kolejne teksty

Jakim sposobem wybrać odpowiednią wypożyczalnię aut w Krakowie?

Czerwone auto
Dziennikarz: zombieite
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli niejednokrotnie latasz samolotami, jeździsz pociągami albo innymi środkami komunikacji, wykluczając swój samochód, z pewnością nie raz chciałeś pożyczyć auto, bez którego trudno się poruszać w obcej miejscowości. W każdej części kraju swoje usługi oferuje jednak sprawdzona wypożyczalnia samochodów, Kraków również ma sporo takich miejsc. Ale jak wybrać właściwą firmę, z której oferty będziemy usatysfakcjonowani?


Organizacja pogrzebu jest związana z wieloma czynnościami, którymi bliscy, bolejący nad utratą, nie są w stanie się zająć, jednakowoż większość zakładów pogrzebowych, oferuje uporanie się z koniecznych formalności, na podstawie doręczonego aktu zgonu. Zobacz również informację na stronie: Powszechnie przyjętą formą powiadamiania o zgonie człowieka są |nekrologi, które rozwiesza się w miejscach publicznych, lub publikuje w prasie, nekrolog uwzględnia zawiadomienie o planowanym pożegnaniu i jak długo przeżył zmarły.

Obecnie w Polsce istnieją dwa możliwości na pogrzebanie umarłego, jeden to pochówek katakumbie, drugi to spalenie zwłok. Forma pogrzebu jest ogólnie wybierany zgodnie ostatnim życzeniem zmarłego, jeśli taka nie pozostała wypowiedziana, decyzję podejmują rodzina, pogrzebanie zwłok w ziemi jest najpopularniejsze. Zapraszamy na stronę: http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/uslugi-pogrzebowe.html

cmentarz
Dziennikarz: stephen jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W kulturze europejskiej zwyczajem jest odprowadzenie trumny lub urny na cmentarz w orszaku żałobnym, w którym uczestniczą, rodzina, sąsiedzi i przyjaciele zmarłej osoby. W zwyczaju jest również składanie kondolencji rodzinie umarłego. W trakcie uroczystości pogrzebowych wygłaszane jest również ostatnie pożegnanie zmarłego, w którym ludzie najsilniej z nim związane wyrażają swój żal oraz wspominają życie osoby, którą żegnają.
Tradycyjnym elementem pogrzebu umarłego są wieńce i świeczki, które umieszcza się na nagrobku, lub w katakumbie, kiedy trumna z zwłokami zostanie złożona.
2018/06/22, 12:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.