skomplikowana treść książki Nieśmiertelni autorstwa Severskiego

Stajemy się społecznością, która czyta coraz mniej. Odpowiednia książka pobudza i ożywia myślenie. Czytanie polepsza umiejętność wysławiania się i daje olbrzymią przyjemność.
Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii dawnego oficera wywiadu. Powieść jest wielowątkowa. Wątki przeplatają się, mając z początku niewyraźnie wskazane punkty wspólne. Przedstawiciele wywiadu angażują się w odpowiedzialną akcję w Teheranie, gdzie powinny zapobiec konfliktowi zbrojnemu, być może na miarę światową - .


Wątki toczą się w pierwszej chwili każdy swym torem. Obserwujemy wydarzenia oczami paru osób, monitorując nie tylko ich działanie na gruncie zawodowym, ale i spore perturbacje w życiu osobistym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, pomału wkraczamy jednakże w klimat wydarzeń, w wypadku których problemy wydają się być chlebem codziennym.


Powieść jest dynamiczna, złożona, cała wyraźnych postaci i gwałtownych zwrotów fabuł. To dobry dreszczowiec, osadzony w świecie szpiegów, napisany pod kątem przewidywań współczesnego czytelnika. Nie brak w nim humoru, przeważnie zabarwionego drwiną, a czasem szyderstwem. Rzeczywistość jest w niej zmieszana z fikcją, realizm z wyobraźnią, zapewniając w efekcie interesującą lekturę.


W powieści Nieśmiertelni V. Severskiego przedstawiciele wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie prywatne, zdrowie, pieniądze.


Blokują ich oczywiście nieprofesjonalni bossowie i politycy, którzy niczego nie dostrzegają. Spora część osób w powieści jest interesująca, przez co lekturę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z ogromną radością.
2019/03/18, 22:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.