Różne sposoby na hobby poza domem - interesujące pomysły na weekendy i wakacje

Dwudziesty pierwszy wiek często się opisuje jako erę aktywności i wielozadaniowości – zajmowanie się licznymi aktywnościami, zwłaszcza równocześnie, jest uznawane teraz za oznakę zdrowia i witalności, a zazwyczaj także inteligencji.


Rower sportowy
Dziennikarz: ...some guy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie jest mimo to też bardzo ważne, aby łączyć trud intelektualny z fizycznym – dotleniony mózg potrafi przyswoić informacje (zobacz nowe informacje dotyczące tematu - wiadomości o gwiazdach wlocie) znacznie szybciej, a długofalowym efektem jest także mniejsza podatność na znużenie i bóle głowy.

Zajmowanie się sportem nie jest też jedyną opcją – świetnym sposobem jest też sporadyczne udawanie się na różne wycieczki, które doskonale zaspokajają wrodzoną ciekawość świata, potrzebę poruszania się i dostępu do światła , jak również odpowiednie dotlenienie mózgu. Osoby zazwyczaj podróżujące, oprócz szczególnych eskapad, często odznaczają się także dużym obyciem we świecie, tolerancją, a zwykle i świetnymi umiejętnościami lingwistycznymi, jakie zostały nabyte w trakcie podróży.

Do kolejnych ciekawych możliwości spędzania czasu poza domem da się też dodać pikniki , a także festiwale. Takie atrakcje jak dla przykładu możliwość nauki strzelania na strzelnicy, słuchanie koncertu na żywo, uczestniczenie w rozmaitych warsztatach rzemieślniczych albo zgłębianie tajników malarstwa w plenerach to znakomita i niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty. W Polsce można odnaleźć niezwykły wybór rozmaitych konwentów, koncertów pod gołym niebem , a także festiwali – na pewno każdy może znaleźć coś najkorzystniejszego dla siebie. Dla wielu ludzi chodzenie na konwenty stało się zwyczajem i pasją – są, poza ofertą zabawową, wysoką okazją na odkrywanie nowych osób w przyjemnej atmosferze - .

Wbrew pozorom, miłośnicy gier (także komputerowych) oraz książek o interesującej fabule bynajmniej nie muszą wybierać pomiędzy aktywnością pod gołym niebem a swymi pasjami – takim ludziom na pewno muszą przypaść do gustu LARP-y, czyli połączenie gier RPG z terenówką i kostiumami.


Zabawa w ogrodzie
Dziennikarz: Calvado.pl
Zainspirowane przez: Calvado.pl
LARP to doskonała okazja na odkrywanie osób o takich samych zainteresowaniach, przyjemne spędzenie czasu, zażycie rześkiego powietrza – zazwyczaj też w nastrojowych sceneriach, ponieważ dane LARPy odbywają się w zamkach, w parkach albo specjalnie przeznaczonych o tego polach. LARP to też rewelacyjna zabawa dla osób ceniących choćby trochę aktorstwa – aby fachowo się bawić, najlepiej idealnie wczuć się w postać. Wiele razy posiadają również unikalne walory artystyczne – są to tzw. larpy nordyckie.
2020/03/28, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.