Regeneracja belki skrętnej – czym jest?

Tylna belka jest to podejście typowe dla większości francuskich pojazdów. Ich regeneracją zajmuje się w naszym kraju mnóstwo firm. Czym jest regeneracja tylnej belki? Jakim postępowaniom jest ona poddawana? Belki posiadają szereg praktycznych atutów, jednakże ich elementy składowe dość szybko się zużywają.


W związku z tym dość powszechnie wykonuje się ich tak zwaną regenerację. Każdy warsztat stosuje nieco inne normy w tym względzie. Przyjmuje się jednak, iż regeneracja tylnej belki musi odbywać się w ciągu paru godzin. Istotne, ażeby niepotrzebnie nie wymieniać całkowitej belki, a wyłącznie pojedyncze części, które uległy zużyciu. W pewnych zakładach regeneracja belki jest zastępowana przez montaż zregenerowanej belki z drugiego czterokołowca. Nie jest to jednakże dobry zwyczaj. Nie mamy nigdy pełnego przekonania, iż będzie ona pracowała równie znakomicie jak zregenerowana, oryginalna belka z danego auta. Aby mieć pełne przekonanie, iż po regeneracji tylna belka będzie służyła nam jeszcze przez długi czas, powinniśmy na pewno zorientować się, jakie części były spożytkowane przy regeneracji. Najlepiej gdy mechanik sam opisze nam, co wymieniał oraz wskaże marki wykorzystanych części. Rekomenduje się, by były to oryginalne części francuskich producentów.


Kolejne teksty

Żeby zostać rzeczoznawcą majątkowym trzeba przejść trudną oraz długą drogę

listowna oferta o pracę
Dziennikarz: Quinn Dombrowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Żeby wykonywać pewne profesje trzeba posiadać pozwolenie właściwego ministerstwa. Do takich należy rzeczoznawca majątkowy, jaki żeby działaś w zawodzie wymaga licencji oraz wpisania do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.


usługi - odbicie
Dziennikarz: Daniel Kruczynski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kiedy regeneracja będzie niezbędna? Tak naprawdę nie ma w tym względzie przejrzyście określonych reguł. Wiele zależy od tego, w jaki sposób a także przez kogo był używany samochód.


Na ogół zakłada się, iż tylna belka wytrzymuje w przybliżeniu 80-tys tys. km. Po tym czasie rekomenduje się jej regenerację, a przynajmniej ocenę wyczerpania poszczególnych elementów.
2018/01/18, 09:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.