Plusy funkcjonowania centrali telefonicznej w nowoczesnej firmie

Komputerowa rewolucja nie zatrzymuje się. Aktualnie nawet niewielka firma ma opcję posiadania prywatnej centrali telefonicznej. Wszystko dzięki telefonii voip, przez którą zwykłe linie telefoniczne stają się wspomnieniem przeszłości.

Co znaczy VoIP? VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to technika przesyłu głosu przez internetowe światłowody. Pojawiła się ona na fali popularności Skype’a, programu do czatów audio i wideo przez sieć. telefony IP (albo telefony VoIP) to po prostu urządzenia wyglądające podobnie do tradycyjnych aparatów telefonicznych, ale wpięte do internetu. Do pracy nie wymagają PC (oprócz konfiguracji), stąd są bardzo wygodne i proste w obsłudze.

czytaj:

Współczesne centrale i ich możliwości
Centrala telefoniczna
Zainspirowane przez: http://www.avaya.info.pl/
Żeby ulepszyć komunikację w przedsiębiorstwie, zaleca się zainstalować zintegrowaną centralę VoIP. Konstrukcje sieciowe tego typu są o wiele bardziej ekonomiczne i łatwiejsze w użyciu niż tradycyjne centrale telefoniczne, na dodatek łączność wewnętrzna (w sieci lokalnej) jest bezpłatna. Taka centrala telefoniczna do funkcjonowania wymaga dedykowanych serwerów i okablowania, które będą spinać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Największe zalety centrali telefonicznych Powiedzmy, że przedsiębiorstwo posiada rozbudowane oddziały i pracownicy wielokrotnie kontaktują się z klientami. Jest to powszechnie spotykane, bo nawet w czasach poczty elektronicznej wiele rzeczy najlepiej załatwić telefonicznie. Przy użyciu standardowych rozwiązań firma musi wyłożyć osobno pieniądze na infrastrukturę sieciową oraz połączenia telefoniczne.

Kolejne teksty

Gdy nowoczesność się przejadła.

Aranżacja salonu w stylu angielskim
Dziennikarz: Media Forum
Zainspirowane przez: Media Forum
Odpowiednie wyposażenie mieszkania nie zakańcza się jedynie na jednej sferze. Wybranie pomiędzy funkcjonalnością, a stylem z reguły kończy się uczuciem niedosytu oraz zwyczajnie złym samopoczuciem podczas czasu zarezerwowanego na zasłużony relaks w domu. Różnorodne style wykończeniowe pozwalają na otrzymanie różnych efektów, jednak to nie sam styl, a połączenie poszczególnych elementów zapewnia wydatny familiaryzm, bez uczucia hotelowości.


czytaj:

Sytuacja ma się inaczej przy zastosowaniu technologii opartej na protokole VoIP. Tu do wykonania połączeń telefonicznych wykorzystywane jest firmowe połączenie z internetem oraz okablowanie sieciowe. Dzięki temu w efekcie są dużo niższe koszty realizacji połączeń telefonicznych. Dla różnych firm te liczby będą inne, natomiast przy dużych firmach te oszczędności mogą być całkiem duże. Wiele klientów nie wie jaki sprzęt jest potrzebny przy tej technologii. Do połączeń telefonicznych wykorzystywane są telefony IP. Są one tanie i można je łatwo kupić.

To nie koniec zalet Jeszcze jednym plusem zastosowania sprzętu VoIP jest możliwość darmowego dzwonienia pomiędzy oddziałami danej firmy. Jest to możliwe, bo rozmowy takie nie są połączeniami wychodzącymi, przez co mogą być zrealizowane tylko przy użyciu firmowego okablowania sieciowego.

Dla każdego właściciela firmy sprawa powinna stać się prosta. Telefonia internetowa to znacząca oszczędność i widoczne usprawnienie komunikacji. Centrala telefoniczna VoIP pojawia się w coraz większej liczbie miejsc, zaczynając nawet od najmniejszych biznesów, gdyż jest niedroga i nietrudna w montażu i użytkowaniu. Jeżeli chcemy iść z nurtem nowoczesności, nie ma na co czekać, tylko pozbyć się starych kabli i telefonów i przesiąść się na tanią technologię jutra.

W najbliższych wpisach
W następnych artykułach przybliżymy inne zalety sprzętu VoIP i nowoczesnych central telefonicznych. Mogą one mieć spory wpływ na usprawnienie działania firmy, dlatego warto się nimi dokładniej zainteresować.
2018/06/22, 01:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.