Pianka poliuretanowa - nowy trend w izolacji dachów.

Izolacja poszycia dachowego to bardzo ważny, lecz nieraz omijany element przy budowie lub podczas renowacji domu. Inwestorzy indywidualni często koncentrują się na zakończeniu budowy w jak najszybszym czasie i jak najmniejszym kosztem. Specjaliści jednak są zdania, że niedocieplenie poddasza może powodować straty cieplne nieruchomości sięgające nawet 25%. Działają tutaj przede wszystkim prawa fizyki. Rozgrzane powietrze unosi się do górnych pomieszczeń domu i musi pozostawać tam jak najdłuższy czas, izolacja dachu zaś ma tutaj kluczowe znaczenie.
budowa domu
Dziennikarz: Prince Roy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualne trendy ponaglają inwestorów do szukania metod dających jak największe oszczędności w późniejszej, długoterminowej eksploatacji nieruchomości. Łączy się to nie tylko z obowiązkiem ocieplenia fasady domu, ale i położeniem dodatkowej izolacji cieplnej w przestrzeni między stropem a pokryciem. Najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym jest obecnie wełna mineralna, która posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest relatywnie prosta w montażu i niepalna. Podczas przystosowywania poddasza niezłym materiałem do zastosowania jest również polistyren ekspandowany, zwykle zwany styrodurem, czyli styropianem o zadowalających parametrach docieplających. Jednak najnowsze tendencje ewidentnie wskazują, że przyszłość w ocieplaniu połaci dachów należy do pianek poliuretanowych. Pianki w zastosowaniach docieplających znane są już od dłuższego czasu na zachodzie Europy i Ameryce. Do ich licznych zalet można zaliczyć wyśmienite właściwości docieplające, nieduży ciężar własny, znaczną wytrzymałość i szybkość montażu – izolacja może być gotowa na średniej wielkości połaci w jedno popołudnie. https://izolacjepiankowe.com.pl/oferta/pianki-pur/ https://izolacjepiankowe.com.pl/oferta/pianki-pur/natrysk-pianki/


Kolejne teksty

Czy oglądaliśmy nowe mieszkania?

kuchnia z jadalnią
Dziennikarz: Future PR
Zainspirowane przez: Future PR
Musimy się namyślić jakie mieszkanie pragniemy posiadać. Musimy wiedzieć, że oferty mieszkaniowe mają szansę się mocno pomiędzy sobą różnić, a co za tym idzie, musimy się rzetelnie namyślić, co pragniemy osiągnąć i która z nich ma szansę się okazać tą odpowiednią dla nas.

Natrysk pianki dokonuje się przy udziale firmy remontowej dysponującej fachowym sprzętem i zajmuje relatywnie niewiele czasu, ponieważ pianka sama przykleja się do podłoża podczas natrysku i w szybkim tempie wypełnia wolne szczeliny wokół niej. Ta właściwość zapewnia deweloperowi wyższą szczelność izolacji dachowej niż w wypadku zastosowania wełny czy styropianu. W zależności od cech danego typu pianki, położona warstwa powinna liczyć od 15 cm do ok. 25 cm. Jest to niemal o połowę mniej niż rekomendowana grubość wełny mineralnej przy zastosowaniu podobnych parametrów docieplenia.
2018/06/22, 04:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.