Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją po dobierać i co dobrze jest o niej wiedzieć?

Jedzenie dla koni, podobnie jak jest w przypadku wszelakich innych zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod samym względem wartości odżywczych i minerałów, potrzebnych dla konkretnej rasy, które to mają spowodować nie jedynie wzrost ich wytrzymałości oraz siły, jednak przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe oraz piękne.


jedzenie
Zainspirowane przez: flickr.com


Kolejne teksty

Z jakiego powodu labradory są tak świetnymi psiakami?

szkło
Dziennikarz: winniepix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dźwięk strzału a potem zrywającego się nagle do lotu ptaka przywabił naszą koncentrację. Popatrzyliśmy czujnym okiem na gałęzie pobliskich drzew. Nie na długi czas jednak, ponieważ za nami dał się dosłyszeć kolejny dźwięk.


Jak się jednakże okazuje, z końmi jest często jak z psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie w inny sposób ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.


pasza dla klaczy
Dziennikarz: Clint Budd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Klacze zazwyczaj karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak to łatwo się domyśleć, istnieją wyjątki od tej konkretnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich bywa ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, czyli faktem, czy też jest ona w ciąży.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem wejdź w link do źródła (http://acana.com.pl/karma/) i ciesz się następnymi newsami. W razie jakichkolwiek pytań - odezwij się do nas.

Klacze źrebne muszą mieć inny rodzaju pokarmu no i dotyczy to równocześnie tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak również tych karmiących. Dlatego właśnie ukazały się pasze przeznaczone tylko dla klaczy w tych konkretnych okresach, które często bywają też dostosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeżeli dobrze się po przyglądać, porządna pasza - wbogacanie solą - dla klaczy w tych dwóch stanach ma w większości formę bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które to w rzeczywistości mamy możliwość także w pewnym konkretnym chwili "przekazać" źrebakowi, by ten wtedy "przerzucił" się z mleka matki na stały pokarm.


Takie pożywienie ma bardzo wielu dobrych wartości, witamin oraz minerałów, które nie tylko nasycą dobrze posiadamy oraz ich dzieci, lecz i również zagwarantują im pełnie zdrowia oraz energię potrzebną im na co dzień.
2020/04/16, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.