Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją po dobierać i co dobrze jest o niej wiedzieć?

Jedzenie dla koni, podobnie jak jest w przypadku wszelakich innych zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod samym względem wartości odżywczych i minerałów, potrzebnych dla konkretnej rasy, które to mają spowodować nie jedynie wzrost ich wytrzymałości oraz siły, jednak przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe oraz piękne.
jedzenie
Zainspirowane przez: flickr.com


Jak się jednakże okazuje, z końmi jest często jak z psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie w inny sposób ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.


pasza dla klaczy
Dziennikarz: Clint Budd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Klacze zazwyczaj karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak to łatwo się domyśleć, istnieją wyjątki od tej konkretnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich bywa ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, czyli faktem, czy też jest ona w ciąży. Klacze źrebne muszą mieć inny rodzaju pokarmu no i dotyczy to równocześnie tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak również tych karmiących. Dlatego właśnie ukazały się pasze przeznaczone tylko dla klaczy w tych konkretnych okresach, które często bywają też dostosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeżeli dobrze się po przyglądać, porządna pasza - wbogacanie solą - dla klaczy w tych dwóch stanach ma w większości formę bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które to w rzeczywistości mamy możliwość także w pewnym konkretnym chwili "przekazać" źrebakowi, by ten wtedy "przerzucił" się z mleka matki na stały pokarm.
Takie pożywienie ma bardzo wielu dobrych wartości, witamin oraz minerałów, które nie tylko nasycą dobrze posiadamy oraz ich dzieci, lecz i również zagwarantują im pełnie zdrowia oraz energię potrzebną im na co dzień.
2018/04/12, 15:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.