Odmienny wiek, różne gusta muzyczne

Nieraz udało nam się usłyszeć stwierdzenie, że muzyka łączy ludzi. Jeśli tak, to co jest przyczyną, iż tak wielu młodych osób z chwilą pogłośnienia, najnowszej płyty uwielbianej grupy Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? To prawda, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas niełatwo jest pojąć, iż istnieją osoby, które są w stanie wyjść z domu przed świtem aby dotrzeć na porę na wieczorny występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? Niepojęte.
słuchanie muzyki
Dziennikarz: Jason Corey
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Spokojna głowa - Sabaton wystąpi w Polsce już w styczniu, gdyż ich miłość do polskich fanów jest ogromna i odwzajemniona. Bądźmy przygotowani na kolejny muzyczny hołd złożony polskiemu narodowi. Za co polscy fani pokochali muzykę zespołu? Kapela w tekstach bardzo często porusza tematykę wojenną. Dla muzyków tematy takie jak duch walki czy poświęcenie – bez względu na barwy, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy Sabaton zdecydował się w końcu zainspirować się bolesnym okresem historii Polski, która przecież obfituje w bohaterskie zrywy. I nieustępliwą walkę. I choć muzyka, szczególnie starszemu pokoleniu może nie przypaść do gustu, mogą przecież zainteresować się słowami tworów. Kto wie, może jest szansa, iż właśnie ten zespół połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Kolejne teksty

Dobre i atrakcyjne melodie do ogromnej liczby wielu filmów

Muzyka
Dziennikarz: Martin Fisch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W teraźniejszych czasach mnogie problemy wywołuje kwestia związana z prawem własności dotyczącym konkretnych utworów muzycznych. Legalna muzyka to teraz podstawa dla dużej ilości stronek udostępniających filmy. W jaki sposób jednak pozyskiwać tego rodzaju muzykę bez narażenia się na kary?


Nauka gry na gitarze
Dziennikarz: Beverley Goodwin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ale muzyka to nie wyłącznie mocne dźwięki, to również muzyka bardziej swobodna i spontaniczna w interpretacji. Cały czas pojawiają się wśród nas malkontenci, którzy nie mogą wybaczyć stacjom radiowym grania przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Bo słowa nie takie i muzyka...

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie to, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Starajmy się więc być otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasami płytę naszej latorośli, sprawdźmy co „w trawie piszczy”. Muzyka to wolność. Uczucia i czas ukryty w dźwiękach – zależnie od jej kategorii. Identyfikować człowieka z muzyką której słucha? Bzdura. To tylko stereotypy oraz nieuzasadnione wnioski.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jaki nijaki byłby świat gdybyśmy wszyscy słuchali tych samych nut. Nie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, jednocześnie zezwalając na to innym. Różni słuchacze mają różne lata, lecz łączy ich jedno: miłość do muzyki.
2019/05/19, 15:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.