Studia to nie rozrywka, to przejażdżka bez trzymanki, która w efekcie zaprowadzi cię nie wiadomo dokąd

Kończąc liceum, co połączone jest z wypocinami nad kartami maturalnymi i produktami ubocznymi po bezsennych nocach, nadciąga kolejny etap w życiu, nad którym powinieneś się zastanowić. Wymagają tego od ciebie rodzice, dziadkowie ,a może nawet ciocie z wujkami, jednak niejednokrotnie przydarza się, iż tak naprawdę nie wiesz jeszcze co w życiu chcesz robić i pierwszy strzał może stać się niecelny.
Prawnik
Dziennikarz: Daniel X. O'Neil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szczególnie hamują nas przedmioty wybierane na egzamin maturalny, toteż lepiej już wcześniej zacząć rozmyślać jaka strefa nauki nas interesuje. Jest to nie lada wyzwanie, głównie, że jakiś czas temu popularne stały się kierunki niszowe, jednak nie zawsze dają nam godną pracę, chociaż w Polsce. Niewątpliwie najbardziej pewne są kierunki techniczne, nauki ścisłe, czy specjalności inżynierskie. Jednak, sławą cieszy się także nieprzerwanie prawo. Przez ostatnie kilka lat liczba osób uczęszczających na ten kierunek znacznie wzrosła. Teorii, opinii oraz rad co do właściwej decyzji jest tyle, ilu zainteresowanych. Mimo wszystko ważne jest, żeby robić to, co się lubi. Toteż, jeśli ktoś chce
grupa prawników
Dziennikarz: Steven Vance
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zostać kucharzem w Krakowie, niech nim zostanie, finansista w Zamościu nie jest kiepskim wyborem, ważne tylko na ile świadomym, tymczasem prawnik (czytaj więcej polecam prawnika z Częstochowy) w Krakowie bez wątpienia przynależy do słynnych zawodów.

Jestem humanistą

Kolejne teksty

Jeżeli nie chcesz narażać się na regularny wynajem lawet Szczecin, szczegółowo przemyśl zakup auta

laweta
Dziennikarz: Jon Collins
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy zakup samochodu, musimy w pierwszym rzędzie przemyśleć w szczególności to, czy ma być to pojazd nowy, czy nie. Ta druga opcja jest oczywiście tańsza i częściej wykorzystywana, jednak wiąże się z drugiej strony również z przeróżnymi zagrożeniami. O czym z całą pewnością należy pamiętać?


Humanistom trudniej jest znaleźć godną pracę po szkole wyższej, jednak są pewne nisze, w których powinni sobie poradzić. Z wykonanych sondaży wynika, iż absolwenci kończący filologię czeską, kulturoznawstwo, lingwistykę, czy muzykologię zdobyli pracę natychmiast po obronie.

Obrazuje to jak istotny kierunek, a na ile specjalizacja. Na przykład, prawnik (zobacz inspektor danych osobowych) w Krakowie to codzienność, jednak jurysta ze specjalizacją prawo wojskowe to już pojedynczy przypadek.

Nowe widoki

Powinno się także zwrócić uwagę na świeżo otwierane kierunki. Wiele z nich tworzonych jest z myślą o żądaniach ulegającego zmianie rynku pracy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oferuje geoinformatykę oraz fizykochemię, z kolei Uniwersytet Łódzki lingwistykę dla biznesu. Liczy się innowacyjność, więc mimo, że nie ma gwarancji powodzenia, warto dokonać pogłębionych obserwacji czekających na nas szans.
2018/07/23, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.