Nasze dziecko pragnie mruczka

W momencie gdy nasza pociecha uparła się, by posiadać jakieś zwierzę, nie mamy serca, by powiedzieć nie. Musimy mieć na uwadze że, musimy naszą pociechę przestrzec o różnych obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
Dziecko musi rozumieć, że od momentu gdy przyniesie żywe stworzenie do mieszkania, jest za nie w pełni odpowiedzialne. Doglądanie zwierzęcia to nie jedynie zwariowane bawienie się i drapanie za uszkiem. To także rozmaite zabiegi pielęgnacyjne, a także podawanie jedzenia i, w razie nagłej sytuacji, wyprowadzanie na dwór.

Koty Bengalskie
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Jeżeli nasza pociecha zgadza się na te warunki, z uśmiechem spełnimy jej dużą prośbę. Zwierzątko można zakupić w sklepie zoologicznym lub też od profesjonalnego hodowcy. Zawsze sprawdzajmy, czy zwierzak ma wszelkie niezbędne badania oraz dokumenty. Mamy możliwość także przygarnąć psa lub kota ze schroniska.

Kiedy zdecydujemy się na kota, musimy być świadomi kilku spraw. Przede wszystkim, powiadommy dziecko o naturze tego zwierzęcia. Kot jest samolubem, który zazwyczaj przechadza się własnymi drogami. Dziecko musi wiedzieć, że nie można zmuszać kota do zabawy. Musimy cierpliwie odczekać aż nasz pupil bez łaski nabierze ochoty aby dać się głaskać. Taki już jest urok tych nieokiełznanych zwierząt.

Kolejne teksty

Jak istotnym jest odpowiednie odżywianie Twojego zwierzaka

Jak usunąć sierść z dywanów
Dziennikarz: iStockphoto.com
Zainspirowane przez: iStockphoto.com
Prawda jest taka, iż nie istnieje jedyny słuszny system żywienia, jaki sprawdzi się u każdego zwierzaka. Nie inaczej jak u ludzi - jednym służy wcinanie mięsa, innym dieta wegańska, a jeszcze innym unikanie mleka.


Karma sucha dla kotów Acana
Zainspirowane przez: www.zwierzakowo.pl
Kociaki same bardzo skrupulatnie dbają o czystość. My natomiast powinniśmy im zagwarantować dobre pożywienie. Popularna karma dla kota (http://zoologiczny-swiat.pl/koty-sucha-karma-c-7_8.html) to nie jedyne rozwiązanie. Na rynku jest dostępnych mnogość rozmaitych specjałów, takich jak Purina karmy dla kotów. Są również bardzo dobre karmy dla kotków do pierwszego roku życia. Dobrze jest się tym zainteresować, jeżeli hodujemy malutkiego kotka w domu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.