Menu psa, co warto wiedzieć

Psy są obecne w naszych domach i wielokrotnie traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie powinien zaskakiwać więc fakt, że każdy właściciel psa - więcej informacji na stronie - chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Niestety, nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest odpowiednie dla psa. Aż 80% polskich psów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% je karmę suchą, a 26% karmę z puszki. Właściciele psów w zdecydowanej większości kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. Takie zachowania mogą źle wpłynąć na kondycję fizyczną i samopoczucie psa oraz być przyczyną zatruć i innych nadwrażliwości pokarmowych. Serwując psu pozostałości z obiadu doprowadzamy do sytuacji, iż nie dostarczamy tego, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Kolejne teksty

Idealny sposób na przyciągnięcie uwagi hipotetycznego klienta

promocja
Dziennikarz: Paul Stainthorp
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W każdym dużym sklepie spożywczym i we wszystkich większych sklepach kosmetycznych możemy wziąć do domu gazetkę promocyjną. Poza tym gazetki promocyjne wszelkiego typu są wkładane do naszych skrzynkach pocztowych i bywa, że trudno się w skrzynce doszukać jakiegoś listu. A gazetki są różne począwszy od wspomnianych już gazetek ze spożywczaków i sklepów kosmetycznych, przez sklepy z dodatkami do domu a kończąc na reklamach z ciuchami.


Żywienie psa ma gigantyczne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Dodatkowym błędem popełnianym przez nas jest też jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. Niepotrzebnie. Najlepsze karmy, np. karma Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, minerałów i wszystkich ważnych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć poważne konsekwencje. W sklepach zoologicznych, tych stacjonarnych i tych w sieci, znajdziemy karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych a nawet tych z dodatkowymi kilogramami.

Warto również pamiętać, iż minimalna ilość wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zatrzyma walory odżywcze. Z tej przyczyny karmę możemy zamówić drogą internetowa. Bezpiecznie, szybko i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. Ponadto, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, albowiem firma kurierska dostarczy nam zakupy do domu. Do przechowywania psiego pokarmu można zakupić specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, ponieważ dobrze zabezpieczy karmę przed zawilgoceniem.
2018/07/12, 09:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.