Menu psa, co warto wiedzieć

Psy są obecne w naszych domach i wielokrotnie traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie powinien zaskakiwać więc fakt, że każdy właściciel psa - więcej informacji na stronie - chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Niestety, nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest odpowiednie dla psa. Aż 80% polskich psów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% je karmę suchą, a 26% karmę z puszki. Właściciele psów w zdecydowanej większości kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. Takie zachowania mogą źle wpłynąć na kondycję fizyczną i samopoczucie psa oraz być przyczyną zatruć i innych nadwrażliwości pokarmowych. Serwując psu pozostałości z obiadu doprowadzamy do sytuacji, iż nie dostarczamy tego, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Kolejne teksty

Budowa Twego nowego, wymarzonego domu nareszcie dobiegła końca

Spotkanie w pracy
Dziennikarz: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Budynek prezentuje się wystawnie, ale to, co pozostało po budowie ciągle widnieje na posesji i strasznie niweluje cały wygląd.


Zastanawiasz się, w jaki sposób te wszystkie zbędne sprzęty i resztki materiałów pozbyć się z posesji, zwłaszcza, że pozostało tego faktycznie dużo.


Żywienie psa ma gigantyczne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Dodatkowym błędem popełnianym przez nas jest też jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. Niepotrzebnie. Najlepsze karmy, np. karma Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, minerałów i wszystkich ważnych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć poważne konsekwencje. W sklepach zoologicznych, tych stacjonarnych i tych w sieci, znajdziemy karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych a nawet tych z dodatkowymi kilogramami.

Warto również pamiętać, iż minimalna ilość wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zatrzyma walory odżywcze. Z tej przyczyny karmę możemy zamówić drogą internetowa. Bezpiecznie, szybko i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. Ponadto, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, albowiem firma kurierska dostarczy nam zakupy do domu. Do przechowywania psiego pokarmu można zakupić specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, ponieważ dobrze zabezpieczy karmę przed zawilgoceniem.
2018/07/12, 09:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.