Kilka porad dla zaczynających karierę autorów, którzy planują wydać swoje pierwsze dzieło.

Każdy młody pisarz marzy o tym, żeby jego twórczość była czytana przez rzesze czytelników. Lecz droga do takiego celu wcale nie jest łatwa, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do szerszego grona odbiorców będzie wymagać nie tylko doskonałego stylu pisania, lecz także trochę szczęścia, za całą pewnością ciężkiej pracy i ogromnego samozaparcia.

rękopis
Dziennikarz: 24oranges.nl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia czytelniczych serc jest przede wszystkim napisanie swojego dzieła.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tu tekst jest wartościowy i szukasz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten link, a odnajdziesz więcej informacji!

To zrobić się da w dowolnym miejscu, pieszcząc każdy wyraz aż do osiągnięcia planowanego rezultatu. Lecz jeżeli nawet będzie się pewnym swojego warsztatu, to warto tak przygotowaną książkę przekazać do weryfikacji profesjonalnemu redaktorowi językowemu lub korektorowi. Pozwoli to na poprawę pewnych niedociągnięć i błędów, jakie by mogły być zauważone później przez czytających. Mając już w pełni przygotowany materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak żeby dzieło mogło trafić do odbiorców.


Kolejne teksty

Efektywne materiały reklamowe

materiały reklamowe
Dziennikarz: Broadway Tour
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Materiały POS to jeden z reguły używanych metod promocji artykułów za pomocą różnorodnych nośników reklamowych. Ten sposób reklamy jest nadzwyczaj efektywny, gdyż posiada bezpośredni kontakt z potencjalnym odbiorcą. To ogromna paleta skutecznych nośników reklamowych małego i typowego formatu, znajdująca stosowanie w czasie promocji marki, produktu, lub usługi w punkcie sprzedaży.

pisarz
Dziennikarz: Larryb Writer - zExposure Photography
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla młodych, początkujących autorów wydanie własnej książki to nie jest łatwe zadanie. Możliwości są w praktyce, jedna to zrobienie tego swoim kosztem, a druga poszukanie jakiegoś wydawnictwa, które weźmie to na siebie, lecz w zamian otrzyma pewną część dochodów ze sprzedaży. W pierwszym przypadku konieczne będzie wyłożenie własnych środków, a nawet przy niedużym nakładzie liczyć się należy ze sporymi sumami. Przy wydaniu książki bierze udział kilka osób, jakim trzeba zapłacić, oprócz tego doliczyć trzeba koszty wydrukowania i dalszej dystrybucji. Jeśli ktoś będzie miał możliwość zainwestowania takiej kwoty, to przyszłe dochody będą jedynie jego, lecz najczęściej młodzi pisarze decydują się na współpracę z jednym z wydawnictw. Wówczas to ono będzie finansować całą produkcję, aż do ukazania się książki na półkach w księgarniach. Nawiązanie współpracy z wydawnictwem ma jeszcze jeden plus, a mianowicie to, że w trosce o również swoje przychody wydawnictwo będzie taką książkę promowało, a ma na to znacznie większe możliwości.
2019/09/02, 10:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.