Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszechnym. Owszem, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, zwłaszcza zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie interesującej pracy?

Dużo oczywiście zależy od branży i profesji, ale z całą pewnością – bez ukończonych studiów wyższych można żyć. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W świecie artystów nikt nie wymaga od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich inwencję, urok i magnetyczną osobowość. Sprawdź oferty pracy żywiec.
oferty pracy
Dziennikarz: Commander, U.S. 7th Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Znana artystka polskiego przemysłu muzycznego do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tej wiedzy nie jesteśmy w stanie zdobyć na żadnych uczelniach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest pożądany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to zasadnicza cecha która precyzuje ten zawód. (Oferta: praca sulechów) Do pewnych profesji należy mieć po prostu zdolności. Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy lub tokarz również muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu.


Kolejne teksty

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

www.pitax.pl
Dziennikarz: David Mulder
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Polacy dokonują inwazji na Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, gdzie sytuacja na rynku nie napawa optymizmem, niemniej jednak nieznacznie ulega zmianom. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która stworzyła ludziom biznesu rewelacyjne możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie zapewnić miejsca pracy wielu ludziom.

Z pomocą wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który mimo wszystko w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Zajrzyjmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a jest szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na otaczającą nas rzeczywistość, możemy się przekonać, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, fortunę dać nam może tylko
oferty pracy pabianice, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że doskonały kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Pamiętajmy, na zmiany zawsze jest czas.
2018/01/18, 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.