Jakiego typu choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

Jak każde zwierzę, pocztowe gołębie są też podatne na różne choroby. Wiele z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakże jesteśmy w stanie skutecznie zawalczyć. Jakiego rodzaju choroba jest najbardziej znana i jak jesteśmy w stanie z nią walczyć? Najbardziej znana i najczęściej występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, można zaliczyć ją do najgroźniejszych chorób gołębi. Największy kłopot wywołuje u młodych ptaków w momencie opuszczania przez nie gniazd i samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt konkretną konsekwencją powoduje zdecydowanie silne straty. Podczas pierwszych objawów musimy pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych mogą zminimalizować późniejsze powikłania. Przypadłość takiego typu wywołuje pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców - co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.

pasożyt w widoku mikroskopu
Dziennikarz: AJ Cann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pasożyt o gruszkowatym kształcie, wielkości 6-8 mm., ma cztery wici, jakie umożliwiają mu prędkie poruszanie się ruchem drgającym posuwistym w płynnym środowisku, czyli śluzie albo ślinie. Jego żywicielami są gołębie - dzikie, ale i domowe. Tego typu choroba, jak wspomnieliśmy na początku, najbardziej niebezpieczna jest dla młodych ptaków, bo dość często prowadzi to do częstych padnięć, może też uniemożliwić ich zdrowy odchów, jakie następnie w sposób dosyć negatywny może rzutować na wartość hodowlaną zwierzęcia. W sytuacji pocztowych gołębi ma to niedobry wpływ na umiejętność latania - . Woda a także pasza, z której korzystały chore gołębie może również stać się źródłem zakażenia dla indyków oraz kur, same natomiast gołębie przede wszystkim dla ptaków drapieżnych. Podjęcie odpowiedniego leczenia w chwili, gdy wystąpią choroby w stadzie jest w sumie najważniejsze i ma kluczowe znaczenie.


Kolejne teksty

Czemu zwierzęta pełnią tak wielką rolę w naszym życiu? Czego możemy nauczyć się od naszych pupilków?

koń wspomagający rehabilitację
Dziennikarz: Jack_IOM
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, iż zwierzęta wytwarzają bardzo dobrą aurę, jaka rewelacyjnie wpływa na samopoczucie osób znajdujących się w okolicy. Wyjątkowe cechy naszych pupilków powodują, iż są one uważane za członków rodziny i pielęgnowane prawie jak dzieci. Opiekując się zwierzęciem mamy możliwość, aby czerpać od niego wiele pozytywnej energii, za sprawą której posiadamy mnóstwo wigoru jak również chęci do życia.

leki
Dziennikarz: Wellness GM
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najbardziej korzystnie szybko zastosować niezawodne lecznicze preparaty, jak Improver. Czasami jednakowoż leczenie nie jest wystarczające, nie doprowadza więc do właściwych rezultatów. Może dojść w tej sytuacji jedynie do zaleczenia choroby, lecz nie do jej całkowitej likwidacji. Stąd więc lekarz weterynarii, który potraktował sprawę powierzchownie jest wkrótce ponownie wezwany do tego samego hodowcy, bo nawrót choroby następuje dość szybko - w sytuacji kolejnego lęgu i odchowywania młodych - idź do -> .
2018/06/21, 18:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.