Jak wybrać właściwy kierunek na uczelni?

Udało się! Zdałeś maturę i chcesz wyjechać na studia. Ale do jakiego miasta się wyprowadzić, jaki kierunek rozważyć i jak poradzić sobie z naborem? To nie jest takie trudne jak może się wydawać, ważny jest dobry sposób działania.


Sprawdź uczelnie


Najczęściej przy poszukiwaniu informacji, internet pierwszy przychodzi z odsieczą.


Pomyśl w jakim mieście chciałbyś uczyć się najchętniej a następnie wpisz w wyszukiwarce np. uczelnie Wrocław. W ten sposób zapoznasz się z propozycją edukacyjną we Wrocławiu. Zazwyczaj w każdym mieście znajduje się kilka uczelni o zróżnicowanym charakterze - ekonomiczne, przyrodnicze, politechniki. Sprawdź jakiego rodzaju kierunki proponują. Jeśli nie jesteś pewien dokładnie na który kierunek chciałbyś pójść, dowiedz się co uczelnia proponuje dodatkowo. Może odnajdziesz studenckie organizacje, które realizują interesujące inicjatywy albo obfitują w możliwości perspektywicznych staży lub wyjazdów za granicę. Taka dodatkowa działalność, w którą masz możliwość zaangażować się w trakcie studiowania może zaprocentować później oraz dać ci szansę na bardziej rozwijającą pracę po ukończeniu studiów. Jeśli posiadasz taką szansę, koniecznie wybierz się na targi uczelni wyższych, w którym to miejscu swą ofertę prezentują różne uczelnie Wrocław jest jednym z kilku miast, gdzie takie targi mają miejsce. Przeważnie można spotykać tam osoby, które mogą opowiedzieć więcej o konkretnym kierunku , czasami są absolwenci, których można podpytać o szanse na znalezienie pracy po ukończeniu danej uczelni lub kierunku oraz zweryfikować swoje wizje o samym zakresie materiału i poziomie. Bardzo prawdopodobne, że po tych spotkaniach, dojdziesz do wniosku, że chciałbyś iść na całkiem inny kierunek niż pierwotnie zakładałeś.


Kolejne teksty

W których krajach używany jest język legendarnego Leonarda da Vinci?

warszawa
Dziennikarz: Quinn Dombrowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Znajomość języków innych jest w obecnych dniach niezwykle użyteczna. Nawet jeżeli nie zamierzamy podróżować za granicę, to i tak wiedza o choćby fundamentalnych słowach z najbardziej słynnych języków może nam się w różnorodnych sytuacjach przydać.


Najczęściej wszakże kurs włoskiego wybierają persony, które planują pojechać do ITalii zarobkowo.


Zbierz dane o kierunku


półka z książkami
Dziennikarz: Dylan Moore
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nadszedł czas decyzji. Wybrałeś szkołę oraz zdecydowałeś, że anglistyka Wroclaw jest tym, co chcesz studiować. Poszukaj informacji o tym kierunku na każdej z uczelni, gdzie jest dostępny. Bywa tak, że poziom jest zróżnicowany lub któraś z uczelni ma lepszych prowadzących. Warto dotrzeć do osób, które skończyły dany kierunek stosunkowo niedawno, by spytać o doświadczenia oraz dokładnie rozważyć swój wybór. W momencie, gdy już zdecydujesz, zweryfikuj zasady rekrutacji i przypilnuj dat składania aplikacji. Warto również przemyśleć w jaki sposób wyobrażasz sobie studiowanie - czy chciałbyś robić to w trybie dziennym oraz doświadczyć, jak wygląda studenckie życie czy może wolisz uczyć się weekendowo oraz równolegle gromadzić doświadczenie zawodowe. W momencie kiedy otrzymasz już odpowiedź o dostaniu się na uczelnię, spróbuj poszukać osób, które znajdą się z tobą w grupie. Super jest się poznać wcześniej, aby pierwszy raz na uczelni czuć się już swobodniej. Jak zwykle media społecznościowe na pewno przyjdą z pomocą.


Szukaj pod hasłem anglistyka Wroclaw, możliwe, że zdarzy się, że ktoś pomyślał o założeniu takiej grupy i wystarczy tylko do niej się przyłączyć, aby spotkać ludzi, którzy będą dzielić z tobą studencki czas. Nie wahaj się również samodzielnie odszukać osób z listy studentów oraz zaproponować spotkanie. Będziesz zaskoczony jak wiele osób będzie chętnych.
2018/02/05, 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.