Jak istotnym jest odpowiednie odżywianie Twojego zwierzaka

Prawda jest taka, że nie istnieje jedyny akuratny system odżywiania, który sprawdzi się u każdego psiaka. Podobnie jak u ludzi - jednym sprzyja wcinanie kotletów, innym wegetariańska dieta, a jeszcze innym unikanie nabiału.

Kot, zwierzęta domoiwe
Dziennikarz: wrhoanaz
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Fundamentalnymi elementami odżywczymi są proteiny, cukry, tłuszcze a również mikroelementy, makroelementy jak też witaminy. To, czy źródłem cukrów będzie świeżo ugotowany ryż czy może orkisz w granulkach jest sprawą decyzji właściciela pieska, i jest uzależniony od predyspozycji pieska.

Każdy psiaczek i kotek jest indywidualnym przypadkiem, więc właściwą dietę zdołamy dobrać na bazie obserwacji danego egzemplarza. Przesłanie ma tutaj nie wyłącznie jego ciężar, wiek czy rasa, ale również skłonności do alergii i nietolerancji pewnych składników żywnościowych (na przykład zupełnie inaczej trzeba żywić pieska sportowego, inaczej pieska kanapowego pieszczocha czy jeszcze inaczej zwierzaka stróżującego, jaki zamieszkuje w boksie). Przy wyborze metody odżywiania trzeba wziąć także pod uwagę stan fizjologiczny psiaka (np. brzemienna suczka, powrót do zdrowia po zabiegu, schorzenia układu pokarmowego itd.).

Kolejne teksty

Hodując w swoim mieszkaniu czworonoga, chcemy ofiarować mu wszystko to na co zasługuje.

Pies w samochodzie
Dziennikarz: sxc.hu
Zainspirowane przez: sxc.hu
Posiadając we własnym mieszkaniu czworonoga, zamierzamy dać mu wszystko to co najlepsze. Jednak jak jest naprawdę, to nie wszystko to co planujemy mu dać między innymi jako pożywienie, rzeczywiście jest dla niego zdrowe i prawidłowe. W związku z tym warto kierować się radami wykwalifikowanych treserów oraz zoologów.


Z rezerwą musimy podchodzić do rozmaitych suplementów diety jak też wspomagaczy. O ile w niektórych przypadkach warto je podawać (przykładowo środek na stawy czworonogom wielkich ras), jednakże trzeba to omówić z weterynarzem. Prawidłowo skomponowana i dopasowana dieta musi zaspokajać każde potrzeby psa. Może być to pasza gotowa, np. karmy Brit.

pies
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Dorosły pies kości prasowane powinien jeść raz czy dwa razy dziennie. Serwowanie wielu mniejszych dawek jest zalecane psiskom zagrożonym skrętem żołądka, i pieskom pracującym o niezwykle dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Należy mieć na uwadze żeby nie żywić zwierzaka bezpośrednio przed tresurą czy podróżą. Powinna upłynąć co najmniej jedna godzina od skonsumowania do powzięcia aktywności. Nie należy również podawać posiłku od razu po wysiłku fizycznym. Ciągły dostęp do pożywienia jest nie wskazany. Posiłki muszą być podawane w stałych godzinach, a nieskonsumowany pokarm należy zabrać po upływie kwadransa od podania. Podobny system ma wiele plusów; zapobiega wykształceniu u czworonoga nawyku wybrzydzania, psuciu się jedzenia i wyraźnie stawia człowieka w pozycji nadrzędnej członka stada.
2020/02/18, 09:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.