Dyski SSD, a dane zawarte w chmurce - czyli, jakim miejscu najwspanialej przechowywać dane.

Czym bywają dyski SSD? Jaka jest różnica pomiędzy nimi a tak nazywaną "chmurką"? Tych wszystkich rzeczy oraz jeszcze więcej dowiecie się, odczytując nasz felieton!


Dyski SSD, to tak naprawdę "Napęd półprzewodnikowy", a więc tak nazywane sprzęt pamięci masowej, które utrzymuje wewnątrz siebie informacje za pomocą pamięci Flash.


Dysk SSD (z angielskiego przezywany "solid-state drive") bywa zdolnym do przenoszenia dyskiem Twardym, którego w każdej\we wszystkich momencie istnieje możliwość podłączyć i odłączyć od laptopa, i nosić ze sobą dyski (zobacz https://www.destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/) ssd. Można pomieścić na konkretną chwilę nawet do jednego TB, ale ich cena jest ogromna w porównaniu do Dysków SSD. Ich pojemność może osiągnąć do dwóch terabajtów ale ich kwota jest o wiele niższa niż pendriva. Istnieją jednak jeszcze inne metody utrzymywania danych, poza dwoma powyżej wymienionymi, a jest to...


restauracja
Dziennikarz: Barka Tumska
Zainspirowane przez: Barka Tumska


książka
Dziennikarz: Reebok
Zainspirowane przez: Reebok


Dane w Chmurze są w tych czasach bardzo poręcznym metodą, by zatrzymać jakieś informacje nie zrzucając tych informacji poza komputer - każda rzecz utrzymuje się wewnątrz pamięci Sieci w internecie.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę, która też publikuje tego typu materiały. One niewątpliwie również Cię zaintrygują!

Istnieje parę alternatyw chmurek, jednak chyba najbardziej popularna w obecnej chwili jest chyba Google Drive, którą dostajemy, kiedy zakładamy konto na Google Chrome. Kolejnym najpopularniejszym zdaje się być Chmura Onedrive, często mieszana razem z Chmurką Skydrive nasze dane w chmurze . Zwykle możemy również napotkać Chmurę o nazwie Dropbox. Należy pamiętać, iż przy wrzuceniu informacji na chmurkę, mamy możliwość je przeglądać i co więcej - Używać ich ze wszystkich miejsca na globie.


Kolejne teksty

Jak rozwija się przemysł tłumaczeń? Co mogą zaoferować firmy tłumaczeniowe? Co jest dużym plusem?

kable internetowe
Dziennikarz: redcctshirt
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W związku z tym, iż obecnie ułatwiona współpraca międzynarodowa jest czymś, z czego korzysta sporo ludzi i firm, coraz częściej przydatne są usługi tłumaczeniowe.


Porównując - Dyski SSD są formą fizyczną, którą możemy nosić ze samym sobą wewnątrz kieszeni, tymczasem Chmura to informacje, które znajdziemy wyłącznie logując się na jakiegoś typu urządzeniu co posiada dostęp do sieci internetowej. Co jest lepsze? Pozostawiamy to waszej Osobistej ocenie.
2018/12/07, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.