Duży popyt na artykuły ekologiczne

Powiększające się zaciekawienie żywnością bio i ekologiczną jest krokiem w odpowiednią stronę. Współcześnie produkty ekologiczne i bio nabywa coraz to więcej rodaków, przede wszystkim w punktach ekologicznych, rzadziej wprost od producentów.
O certyfikat uprawniający do napisania bio i eko na metce wytwórcy ubiegają się u jednej z dziesięciu placówek certyfikujących, nad którymi inspekcję sprawuje Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Rzecznicy tej jednostki przybywają przed nadaniem certyfikatu, by orzec, czy zachowane są odpowiednie standardy. Jeśli wszystko się zgadza, wydają certyfikat - nowy certificator.eu/pl/certification-handbook/what-is-gost.html -, i od tego czasu raz na rok wykonują kontrolę.


Eko certyfikat - pod linkiem-> - http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html - to dokument redagowany przez jednostkę certyfikacyjną na bazie wykonanych inspekcji. Ten dokument pozwala na stosowanie na opakowaniach i w materiałach informacyjnych właściwego logotypu. Przede wszystkim chodzi o zielony listek z białymi gwiazdkami. Tak właśnie wygląda logo żywności ekologicznej w Unii Europejskiej - .


kabel grzewczy
Dziennikarz: Armacell
Zainspirowane przez: Armacell


skóra - wyobrażenie
Dziennikarz: Adam Mirowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Umiejscowienie tego logo na opakowaniu dostarcza pewność, że towary są naprawdę produkowane bez chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych.


czas - przekrój
Dziennikarz: Dawid Dawidowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na rzeczywiste ekologiczne towary należy mocno zapracować, kierować uwagę na mnóstwo różnych elementów w procesie wzrostu, zbiorów, transportu i nie można sobie pomagać chemią.


Kupując pokarmy ekologiczne, najlepiej kierować się jedną prostą zasadą, wypatrywać zielonego listka - warto wyrobić eko certyfikat.
Jednakże nawet wtenczas trzeba zachować przezorność, bowiem na niektórych artykułach eksperci od marketingu lokują zielony listek imitację, chociaż produkt nie posiada certyfikatu.
2018/06/21, 16:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.