Czemu zwierzęta pełnią tak wielką rolę w naszym życiu? Czego możemy nauczyć się od naszych pupilków?

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta wytwarzają sprzyjającą aurę, która rewelacyjnie wpływa na samopoczucie osób znajdujących się w okolicy. Intrygujące cechy naszych pupilków sprawiają, że są one uznawane za członków rodziny i pielęgnowane prawie jak dzieci. Dbając o pupilka możemy czerpać od niego mnóstwo pozytywnej energii, dzięki której posiadamy mnóstwo wigoru jak również chęci do życia.
Wszystkie pupilki posiadają to ‘coś’, co powoduje, że czujemy się w ich towarzystwie wyjątkowo.

Kolejne teksty

Jakiego typu choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

list pocztowy
Dziennikarz: Sludge G
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak każde zwierzę, pocztowe gołębie są także podatne na różne choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednak można skutecznie walczyć. Jaka choroba jest najbardziej znana i jak można z nią walczyć? Najbardziej znana i najbardziej często występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, można zaliczyć ją do najbardziej groźnych chorób gołębi. Największy kłopot wywołuje u ptaków młodych w momencie opuszczania przez nie gniazd i samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt mocną konsekwencją powoduje dość duże straty. Podczas pierwszych objawów musimy pamiętać, że najlepsze leki dla gołębi pocztowych mogą pomniejszyć późniejsze powikłania. Chorobę tego rodzaju może wywołać pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców - czyli rzęsistek Trichomonas columbae.


człowiek jeździ na koniu
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Doskonałym pomysłem jest oddawanie pupilków pod opiekę dzieci, dzięki czemu nasze pociechy są w stanie nauczyć się odpowiedzialności oraz poczucia empatii. Zwierzęta nierzadko pomagają również osobom chorym, jednak wcześniej są one właściwie przygotowywane. Idealnym przykładem są psy przewodniki, które pomagają niewidomym w normalnym funkcjonowaniu. Innym sposobem na wykorzystanie nietuzinkowych cech zwierząt może być hipoterapia ( więcej opinii pod linkiem http://stajniaiskra.pl/więcej opinii pod linkiem ), pomagająca w leczeniu uciążliwych chorób, za sprawą której bardzo dużo osób odzyskuje nadzieję na powrót do normalnego trybu życia. Ogromną atrakcję dla chorych zapewnia też stadnina koni, w której chorzy mogą na moment zapomnieć o codzienności. Hipoterapia jest polecana przez lekarzy specjalistów, jacy zauważają dużą poprawę u podopiecznych praktykujących taką formę kuracji. Stadnina koni ISKRA to miejsce, w jakim można się zakochać na zawsze. Warte uwagi zwierzęta wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród osób korzystających z hipoterapii i nierzadko pozwalają chorym odkryć nową pasję związaną oczywiście z jeździectwem. Czas spędzony z końmi na długo pozostaje w pamięci chorych, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.


Zwierzęta od zawsze pełnią w naszym życiu niezwykle ważną rolę.

Odpowiednio zadbane oraz kochane pupilki są w stanie odmienić naszą codzienność a także sprawić, że będziemy emanować niekończącą się energią. Podobnie zwierzęta domowe, jak również psy oraz konie pomagające osobom chorym zasługują na naszą miłość, którą są one w stanie natychmiast odwzajemnić. Musimy zdawać sobie sprawę, jak wiele dobrego wnoszą w naszą codzienność zwierzęta, jakie uczą nas odpowiedzialności, cierpliwości i empatii. Terapeuci pracujący z osobami chorymi znają wiele sprawdzonych technik, za sprawą których psy, jak i konie są w stanie usprawnić oraz uprzyjemnić kurację.
2018/06/22, 10:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.