Czemu warto zainwestować w najlepszy, najbardziej profesjonalny system przeciwpożarowy? W jakich miejscach to jest zwłaszcza istotne?

Niezwykle istotną kwestią ochrony fizycznej danych, jakie są zgromadzone w każdej serwerowni, jest najlepsze zabezpieczenie tego rodzaju pomieszczenia przed pożarem. Oczywistym jest, że najbardziej nowoczesne biura mają mniej albo bardziej profesjonalne systemy wykrywania i gaszenia ogień, lecz szczególnie w tego rodzaju miejscach jak serwerownia, musi ona być wyposażona w dodatkowy system przeciwpożarowy, który będzie gwarantował bezpieczeństwo jej danych. W innym wypadku możliwa jest ich ewentualna strata, tak więc pozycja firmy na rynku może się pogorszyć.
Tego rodzaju systemy przeciwpożarowe w zależności od ich przeznaczenia musimy podzielić je na trzy grupy. Szczegóły tutaj -> . Pierwsza z nich to system odcięcia ognia, druga - bierne zabezpieczenia antypożarowe i wreszcie ostatnia, czyli systemy detekcji oraz gaszenia pożaru. Pierwsze z nich, które służą odizolowaniu i uniemożliwieniu rozprzestrzeniania się ognia w pomieszczeniu, stosowane są tylko w najbardziej pokaźnych serwerowniach, których powierzchnia jest liczona co najmniej w setkach metrów kwadratowych.
gaśnica
Zainspirowane przez: pixabay


Kolejne teksty

Jakiego rodzaju drewnem powinniśmy palić w kominku? Jakie jest najbardziej odpowiednie i właściwie czemu?

kominek
Dziennikarz: MR. T in DC
Zainspirowane przez: www.flickr.com
Jak palimy w kominku, to w sezonie grzewczym zużywamy od pięciu do piętnastu metrów sześciennych drewna. Oczywiście jest to zależne od ogrzewanego pomieszczenia, częstotliwości palenia i mającej miejsce pogody, lecz tego typu wartość występuje. To dosyć wiele, stąd więc przed kupnem drewna do kominka, należy pomyśleć poważne nad wyborem najlepszego rodzaju opału.


Mniejsze pomieszczenia takiego rodzaju, bardziej zwarte strukturalnie, nie potrzebują, żeby wykorzystać tam tego typu rozwiązań. Systemy bierne antypożarowe służą przede wszystkim zapobieżeniu wybuchowi pożaru, a również zmniejszeniu jego konsekwencji. Do tego rodzaju kategorii można zaliczyć jak najbardziej ognioodporne ściany i drzwi, jakie zapewniają kilku dziesięciominutową odporność pomieszczenia na zewnętrzny wpływ ognia. Tak samo wpływ mają niepalne farby, jakimi maluje się jednocześnie wewnętrzne, lecz również zewnętrzne ściany serwerowni. Systemy detekcji są wyposażone w czujki, których najbardziej istotnym zadaniem jest jak najbardziej błyskawiczne wykrycie ognia, włączenie urządzeń gaśniczych i przekazanie sygnału o pożarze straży pożarnej.


Tworzenie systemu przeciwpożarowego najlepiej zlecać specjalistycznym firmom, takie dostępne są w wielu miejscowościach, np. w dużych ośrodkach miejskich jak Wrocław. Ta firma jest z Wrocławia . Pamiętajmy więc, że jeśli systemy przeciwpożarowe Wrocław zapewnia najbardziej profesjonalną ofertę, a dzięki temu przecież jesteśmy w stanie liczyć na gwarancje pewności, w tego rodzaju sytuacjach to przecież najistotniejsze. Wybierajmy więc z głową i nie przejmujmy się, że jak pojawi się taka sytuacja nie będziemy wiedzieli, co zrobić.
2018/08/02, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.