Aby opanować loczki trzeba nabyć kosmetyki ze sklepu fryzjerskiego.

przez | 26 grudnia 2022
Starożytni Egipcjanie zakładali w czasie przeróżnych wydarzeń peruki i sztuczne bródki. Azjatki spinały włosy na karku w kunsztowne kompozycje. Z kolei Europejki w okresie renesansu miały wyrywać włosy przy twarzy, aby wywołać efekt wysokiego czoła.

Obecnie niewiele się zmieniło – wciąż poddajemy włosy różnym zabiegom, aby stały się bardziej podatne na układanie, wstrzeliwały się w najnowsze trendy w modzie bądź ukazywały usposobienie. Kręcone włosy są przedmiotem westchnień posiadaczek prostych włosów. Mimo tego, opieka i układanie kędziorów nie jest prostym zadaniem.

Włosy kręcone wykazują skłonność do przesuszania się oraz są niesforne, co utrudnia nadanie fryzurze właściwego układu. Należy je odżywiać, nawilżać i używać adekwatnych środków do pielęgnacji lokowanych włosów, aby miały jędrność. Zazwyczaj, prostowanie kędziorów jest zajęciem czasochłonnym i natychmiast po spotkaniu włosów z wilgotnym powietrzem fryzura ulega destrukcji. Najłatwiejszym środkiem na uchwycenie piękna loków jest wydobycie prawdziwego skrętu włosa. Pomocne mogą być kosmetyki, które pozwolą poradzić sobie z nieposłusznymi lokami. Sklep z kosmetykami do włosów oferuje ich mnóstwo (szczegóły oferty). Do układania jest sporo produktów do wyboru: żele, pianki, olejki itd.

Aby otrzymać zwieńczenie pięknych sprężystych loczków powinno się używać jednego artykułu codziennie. Powinno się zainwestować w produkt nabłyszczający w postaci odżywki, aby rozświetlić i nadać życia matowym włosom. Jeżeli po zastosowaniu innych preparatów ciągle będą pojawiać się pojedyncze przesuszone pukle, trzeba zastosować wosk do włosów kręconych. Można też użyć emulsji do loków, dedykowanej bezpośrednio do loków. Mleczko odżywia, pielęgnuje i lekko nadaje trwałości bez obciążenia, sprawia, że włosy są podatniejsze do układania, bez rezultatu kędzierzawienia. Biorąc pod uwagę odżywkę do włosów to najefektywniejsza będzie taka, której się nie spłukuje. Dobrze sprawdza się także jedwab do włosów, wspaniale wygładza włosy proste, ale równie dobrze spisuje się w przypadku loków. Aby nieco zagęścić fryzurę można użyć pianki termoaktywnej, która modeluje i odżywia włosy.