Jeśli pragniemy uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie, to opłaca się poznać przysługujące nam przywileje

przez | 18 grudnia 2022
Firmy ubezpieczeniowe stosują najróżniejsze sztuczki prawne, aby obniżyć przekazywane zadośćuczynienia. Stąd też dobrze będzie znać własne przywileje i walczyć o nie.

Tylko ten sposób daje nam realną szansę na sprawiedliwość.
sport - pejzaż

Autor: Matthias Grytzka
Źródło: http://www.flickr.com

Prawie każdy teraz już wie, iż firma ubezpieczeniowa przekazuje poszkodowanemu odszkodowanie z OC sprawcy stłuczki. Jednak mało osób jednak zdaje sobie sprawię z tego, jakie w rzeczywistości przysługują im prawa oraz co mogą dostać jako poszkodowani w wypadku. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie zajrzenie do sieci. Wystarczy uruchomić wyszukiwarkę i wstukać określone słowo kluczowe, żeby dostać bardzo dużo użytecznych rezultatów z adresami stron, gdzie odnajdziemy rozmaite rady. Gdy je przeczytamy, będziemy wiedzieli znacznie więcej na temat naszych praw oraz dowiemy się, iż odszkodowanie z OC sprawcy wypadku będzie znacznie wyższe od tego, co oferuje nam na starcie firma ubezpieczeniowa – zasięgnij porady dotyczącej odszkodowania z oc wprawcy wypadku.
Należy pamiętać, iż jeśli jesteśmy ofiarą wypadku drogowego i ucierpiało w nim nasze zdrowie, to mamy prawo do zwrotu przykładowo kosztów dotarcia do placówki medycznej oraz utraconej pensji, jeżeli nie mogliśmy chodzić do pracy przez określony czas.

Zaciekawił Cię taki nieszablonowy wpis? Jeżeli tak, ponadto zajrzyj koniecznie (https://firetms.com/pl/blog/jak-kontrolowac-flote-pojazdow/) na tekst, który został umieszczony tutaj – on również da Ci do myślenia.

Odszkodowanie z OC sprawcy należy nam się prawnie, jednak jego wysokość jest różna, więc firmy ubezpieczeniowe robią co mogą, aby obniżyć tę kwotę. Świadomość własnych praw bez wątpienia pomoże nam otrzymać korzystniejsze warunki – odszkodowania z oc sprawców.

Warto zatem pamiętać, iż odszkodowanie z OC sprawcy wypadku wypłacane jest przez firmę ubezpieczeniową tego, kto wypadek drogowy spowodował i to tam powinniśmy załatwiać wszystkie formalności.
Znakomitym pomysłem może być wynajęcie prawnika, który nam pomoze uporać się z tym wszystkim.