Najlepsze produkty dla gołębi pocztowych

przez | 17 grudnia 2022
W obecnych realiach, gołębie kojarzą się przede wszystkim ze wszędobylskimi ptakami, które całymi dniami przesiadują na placach naszych miast. Nie boją się ludzi, są niegroźne i bardzo liczne.

produkty dla gołębi pocztowych

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niewielu z nas pamięta, że te zwierzęta kiedyś pełniły niezwykle ważną funkcję w każdym państwie. Dzięki swoim umiejętnością, były stosowane do przewożenia korespondencji do odległych krain.
Jesteś pasjonatem tych zwierząt lekarz weterynarii wrocław i posiadasz je w swojej kolekcji? Musisz w takim razie zaopatrzyć się w konkretne produkty dla gołębi pocztowych. Wiele ludzi bowiem w nieodpowiedni sposób żywi ptaki, wyrządzając im więcej szkody niż dobra. Fakt, że gołąb chętnie zjada chleb, nie mówi w ogóle o tym, że jest to dla niego odpowiedni pokarm. Mimo, iż większość nas oddaje czerstwe pieczywo ptakom, nie jest to postawa dobra. Produkty dla gołębi pocztowych to przede wszystkim ziarna zbóż, niezmodyfikowane, organiczne – tutaj znajdziesz produkty. Ptaki te wymagają dużych podaży omega 3 oil, dlatego należy zastanowić się nad suplementami. Można znaleźć dużo ciekawych specyfików, wyłącznie pochodzenia roślinnego, dla gołębi. Szczególnie trzeba unikać tranu, gdyż jest on nieodpowiedni dla tych zwierząt. Pamiętajmy także, żeby nasze gołębie gościć w odpowiednich warunkach. Dobra temperatura, duże klatki z możliwością ich opuszczenia. Tylko wtedy nasze zwierzęta będą tak naprawdę szczęśliwe. Wszystkie niezbędne dla nich produkty, takie jak omega 3 oil czy ziarna, spotkamy w specjalistycznych sklepach online, przeznaczonych głównie dla posiadaczy ptactwa.
Posiadanie własnych gołębi pocztowych to nie lada wyzwanie.

Gdyż, pomimo iż nauczyliśmy się karmić je czymkolwiek, nie jest to odpowiednia metoda. Zwierzęta te potrzebują konkretnych wartości odżywczych, które znaleźć możemy w nieprzetworzonych ziarnach zbóż.