Właściwy żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego entuzjasty kotów

przez | 13 grudnia 2022
Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, którym zawsze towarzyszy niezbyt przyjemny zapach. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoje futro a potrzeby fizjologiczne bez jakiegokolwiek problemu załatwiają do kuwety.
Młode koty niezwykle szybko uczą się korzystania z kuwety. Najczęściej wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę natychmiast zapamiętuje to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Przyczyną tej sytuacji może być niewłaściwie dobrana wyściółka w kuwecie. Zaglądając do sklepu z artykułami dla zwierząt przekonamy się, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.
żwirek silikonowy dla kota

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Wielką popularnością wśród kociarzy i ich mruczących przyjaciół cieszy się w ostatnich latach żwirek silikonowy dla kota. Żwirek ten wbrew nazwie nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa „krzem” czyli silicon. Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje się dużą porowatością i odpornością.

Dzięki temu świetnie nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia łatwe utrzymywanie czystości w kociej toalecie.

Przeczytaj także szczegóły tutaj, na pewno stwierdzisz, że naprawdę warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Dodatkową zaletą jest jego lekkość – noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak męczące.