Przeczytaj, jakie rzeczy nabyć nim zaadoptujesz kota

przez | 13 grudnia 2022
Pragniesz mieć kota? Przygotuj się na „niezłą jazdę”. Mówimy tu oczywiście o wszystkich aspektach posiadania tego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, tego nie zmienisz, choćbyś chciał. Nie wytrenujesz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie można, nie będzie wdzięczny, jak pies, chociaż oznak przywiązania na pewno doświadczysz. Kot nie będzie tak naprawdę potulny jak pies, chociaż wszystko zależy, na jakiego kota trafimy.

Przede wszystkim, każdy kot jest oryginalny, każdy posiada swój własny wachlarz zachowań i kaprysów. Nie słyszałem jeszcze, ażeby istniały dwa takie same koty (to tak jak ludzie, też każdy na po swojemu jest niepowtarzalny). Jeden kot będzie bardziej

zwierzę

ugłaskany, będzie lubił głaskanie i sen razem z tobą, drugi będzie cię gryzł, gdy tylko będziesz brał go na ręce, będzie od ciebie stronił, a czasami nawet zapoluje na ciebie. Miej to zdanie na uwadze: na jakiego zwierzaka trafisz należy go zaakceptować w całej okazałości, bo wcześniej to ty zmienisz swój charakter, niż kot odmieni swoją nieokiełznaną naturę- sporo więcej zobaczysz na tej stronie.

Kot jednak to mniej obowiązków niż pies. Najważniejsza różnica: z psem należy wychodzić kilka razy dziennie, a kot to wiadomo – kuweta dla kota ) i spokój. Nawet, gdy na zewnątrz huragan, śnieżyca lub trzaskający mróz – nie musimy tam wychodzić. Nie zapominaj jednakże, żeby ją systematycznie czyścić, gdyż każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioszek i jeśli stwierdzi, iż w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka wtedy zrobić swoich potrzeb w innym miejscu.

Frapują Cię przedstawiane tutaj tematy? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tutaj ważne informacje, które także Cię zainteresują.

Właściwie, wydatki na kota nie są duże, nie musisz często chodzić do sklepu zoologicznego albo weterynarza-

Oczywiście, iż poza kuwetą należy się zaopatrzyć w inne konieczne rzeczy: transporter dla kota (zobacz transportery) (nawet jak nie podróżujesz to się przydaje, przykładowo, wizyta u weterynarza), jedzenie, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące

koty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

trzeba odwiedzić lecznicę weterynaryjną, by zakupić tabletkę na odrobaczenie, a raz w roku konieczne jest szczepienie. To w zasadzie niezbędne minimum, jakie wystarcza, abymieć szczęśliwego kota.

Miej na uwadze również też, iż jeśli adoptujesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć problem, ponieważ tego typu kot będzie znaczyć teren moczem, a zapach kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy się tym nie przejmują, a po pewnym czasie przyzwyczajają się do tej specyficznej woni. Ja jednakże radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.