Twój czworonożny przyjaciel zasłużył na to, co najlepsze, kup dla niego dobry żwirek do kuwety

przez | 11 grudnia 2022
W sytuacji, kiedy posiada się kota, bardzo ważne jest utrzymanie warunków higienicznych w kuwetce i jej pobliżu. Wiele kotów mieszkających w mieszkaniach jest niewychodząca, co oznacza, że swoje potrzeby fizjologiczne musi załatwiać do kuwetki, a zadaniem opiekuna staje się zachowanie tego kącika w porządku. Pomocne przy tej czynności są żwirki do kuwety.

Jak uzyskać porządek w kociej toalecie?

kot domowy

Autor: *sax
Źródło: http://www.flickr.com

Do zagospodarowania kuwetki, w której kotek będzie mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, konieczny staje się żwirek dla kota. Na półkach sklepów zoologicznych napotyka się sporo rodzajów żwirków do kuwety, jak na przykład żwirki: sepiolitowe, bentonitowe, silikonowe czy drewniane.

Wejdź na ten link i zobacz w treści znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są w nim inne tego rodzaju informacje. One też prezentują tę tematykę.

Konkretne rodzaje żwirków różnią się pomiędzy sobą wyglądem, wonią, a także metodą, jaką można wyzbyć się odchodów z kuwety. Nie każdy żwirek spodoba się samemu użytkownikowi kuwety, potrafi się bowiem zdarzyć, że kotek nie zaakceptuje woni swej toalety i nie będzie chciał załatwiać w niej potrzeb.

Profesjonalny żwirek drewniany dla kota – dlaczego opłaca się go zakupić?

żwirek dla kota

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród właścicieli kocich pupili dużym zainteresowaniem cieszy się żwirek drewniany (przykładowe można zobaczyć tutaj: super zoo market drewniane żwirki). Żwirek drewniany występuje w gatunkach zbrylających, jak też niezbrylających. Ze względu na łatwość i higieniczność niwelowania zabrudzeń zalecany jest głównie żwirek zbrylający. Surowiec ten charakteryzuje się tym, iż po wyjęciu z kuwetki można go wrzucić prosto do sedesu i nie stanowi zagrożenia zapchania kanalizacji. Równocześnie produkt ten wyróżnia się ładnym, żywicznym zapachem, a sam znakomicie wyłapuje wonie dobywające się z kuwety, co na pewno jest wyjątkowo istotnym czynnikiem dla kupujących żwirki.

Markety dla zwierząt najlepsze
Żwirki do kuwety warto nabywać w sklepach zoologicznych czyli miejscach, które oferują profesjonalne i odznaczające się dobrą jakością artykuły dla zwierząt. W podobnym sklepie kupimy nie tylko żwirek do kuwety, ale także ją samą, podobnie jak posłanka, dobre karmy, mleko dla kota, gryzaki, przekąski, transportery, jak również wiele innych nieodzownych kotu i właścicielom rzeczy.