Właściwy wybór butów ma ogromne znaczenie dla własnego zdrowia

przez | 1 grudnia 2022
O wiele więcej kobiet niż panów doświadcza problemów związanych ze stopami.
Kłopotem nie są bynajmniej szpilki, jakie panie noszą prawie na co dzień, lecz źle wybrane buty.

Płaszcz od Nife

Autor: Nife
Źródło: Nife
online
Względy wizualne przy doborze obuwia mają duże znaczenie. Wybór fasonu czy typu buta jest dziś sprawą prostą. Trudno spotkać dziś kogoś, kto ma te same buty na każdą okazję. asortyment obuwia w naszym kraju znakomicie odzwierciedla mody i tendencje panujące w tym temacie. Buty jednak to nie jedynie szyk i wytworność. Mają one wpływ na zdrowie nie tylko stóp, ale też kręgosłupa, bioder, kolan czy szyi. Seryjna produkcja sprawiła, że duża ilość produktów obecnych na rynku poddała się unifikacji. Dlatego trzeba uważnie kupować buty i pamiętać o tym, czy rzeczywiście są one odpowiednie do indywidualnych wymagań stopy-wejdz.

projekt

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz elementów estetycznych i rozmiaru przy doborze właściwych butów, istotną rolę odgrywa także surowiec z którego były one zrobione. Wiele znanych firm wytwarzających obuwie jak na przykład: mcarthur vesuvio obuwie mcarthur vesuvio Venezia i inne proponują swoje obuwie z najlepszych surowców.

Aktualnie ciężko o porządne i wiarygodne omówienie (https://www.bootky.pl/) odnośnie tej kwestii, jednak jeżeli chcesz takie zobaczyć, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik!

Wybór pomiędzy zamszem, nubukiem i ma wtedy znaczenie tylko estetyczne. Najważniejsze, aby but wytworzony był z najlepszej skóry. Zapewnić stopie niezbędną wentylację. Jej zastosowanie jest niezwykle ważne w profilaktyce przeciwgrzybicznej. Warto też zwrócić uwagę na tworzywo wykorzystane do produkcji podeszwy. Na chłodniejsze dni dobre będą spody wykonane z termoplastycznego kauczuku, jaki świetnie zabezpiecza przed chłodem.

Kauczuk odporny na mrozy i ma właściwości nie ślizgające. Inną podeszwę powinny mieć buty na cieplejsze pory roku. Trzeba by powiedzieć, że kondycja naszych stóp i pleców jest w naszych rękach.