Parę dobrych rad jak zadbać o swoje felgi

przez | 29 listopada 2022
serwis naprawczy to miejsce, gdzie każdy posiadacz samochodu kiedyś był lub będzie. Samochody stosunkowo często ulegają różnego typu awariom, a o niewielką kolizję czy stłuczkę bardzo łatwo. Wybór punktów świadczących takie usługi jest najczęściej bardzo duży, w każdej większej miejscowości znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Również oferowane usługi niejednokrotnie różnią się ze sobą, a ich skala zróżnicowania jest spora. Warsztaty wykonują więc różnorodne przeglądy, wymianę oleju oraz innych elementów auta, reperację klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Bardzo często dostępna jest także regeneracja felg. Jest to usługa obecnie bardzo poszukiwana, toteż wiele warsztatów poszerza o nią swój zakres usług.

Podstawowe usługi warsztatowe
serwisy samochodowe w większości przypadków
podejmują się napraw wszystkich typów aut osobowych, nierzadko również ciężarowych.

Masz odrobinę wolnego czasu i masz ochotę rozszerzyć wiedzę z powyższego tematu? Zatem naciśnij łącze (http://pokazy.net/) i tam delektuj się drobiazgowymi wiadomościami.

Można w nich naprawić zepsuty silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich innych części mechanicznych auta. Poza tym oferowane są naprawy elementów elektrycznych samochodu, takich jak alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Właściwie we wszystkich punktach oferuje się usługi wulkanizacyjne, czyli wymianę opon, zarówno niesprawnych jak i na przykład letnich na zimowe.

Regeneracja felg

felga po renowacji

Bardzo popularną usługą jest renowacja i konserwacja felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych odbywa się przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to skrupulatnemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w przypadku, gdy nabywa się używany samochód z nieznacznie uszkodzonymi felgami. Funkcjonują punkty jak na przykład firmy wykonujące piaskowanie felg w Krakowie wykonujące tylko tego rodzaju usługi. Umożliwiają zarówno wymianę felg na nowe, jak i renowację oraz konserwację. Regeneracja odbywa się poprzez usuwanie zanieczyszczeń, a później pokrycie felgi paroma warstwami substancji wypełniającej ubytki. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele trwalsze rezultaty. Kolejną popularną usługą jest pokrywanie felg farbą.