Co zawiera cena za pracę fotografa weselnego?

przez | 28 listopada 2022
Bardzo wiele ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, kilka lub kilkanaście godzin, a ceny osiągają czasem wiele tysięcy złotych. Powinniśmy więc dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Nim rozpoczniemy szukać najlepszego fotografa, warto jest zdecydować, jaki charakter fotografii głównie nas interesuje.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużo kobiet preferuje sesje zdjęciowe we własnym mieszkaniu. Tutaj wszystko jest znane i właśnie w tych wnętrzach bardzo łatwo jest wytworzyć intymną, specyficzną atmosferę. To proste zdjęcia, jednakże w każdym przypadku bardzo piękne – link. Ciężarna pani uroczo prezentować się będzie również na tle przyrody. Fotografie nad jeziorem bądź na w rozkwitającym ogrodzie mogą być bardzo subtelne, w szczególności jeśli na zewnątrz jest piękna, słoneczna pogoda.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Później rozpoczyna się bardzo monotonny i czasochłonny etap ich obróbki. I to właśnie w tym momencie rozpoczyna się najtrudniejsza i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być bardzo szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia może zająć wiele czasu! Szybko więc możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby w końcu oddać w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem zdjęć na przyjęciu, ale również z selekcją, wyłanianiem z setek plików najważniejszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się naprawdę świetnie!

sesja ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już nastał czekany dzień zaślubin Pan fotograf towarzyszył młodym już podczas przygotowań do obrzędów, z czego później powstał świetny fotoreportaż. Trzeba przyznać iż podczas samego ślubu rzeczony pan fotograf wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużym wyczuciem, używał specjalistycznych obiektywów do wykonywania zdjęć z dużej odległości aby nie zakłócać obrzędu. Mimo dużej odległości fotografie okazały się być doskonałej jakości. Podobnie perfekcyjne okazały się ujęcia z przyjęcia weselnego. Pan fotograf wykonał całą masę fotografii do wyboru, które młodzi dostali w bardzo atrakcyjnej formie tzw. foto książki a także rzecz jasna w postaci cyfrowej (wciśnij odnośnik). Nadzwyczaj byli młodzi zadowoleni z usług fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej chyba z tych w plenerze. Obydwoje kochają góry, a więc na sesję w plenerze zabrali swego fotografa w góry. Pięknie wyszli na tle górskich widoków a bydgoski pan fotograf dzielnie im towarzyszył.

Tutaj znajduje się podobna strona prezentująca tę kwestię. Zobacz także inny świetny serwis (https://www.secretclient.com/blog/2016/12/15/badanie-marketingowe-christmas/) na opisywany temat. On również jest godny uwagi.

W sesji zdjęciowej zwykle nie bierze udziału jedynie kobieta w ciąży – bardzo często dołącza do niej partner. Jeżeli kobieta wychowuje już starsze dzieci, dobrze jest zaproponować im również to przedsięwzięcie. Niektórzy pragną także zrobić zdjęcia z domowymi zwierzakami. Wszelkie konfiguracje są dozwolone!

Rzecz jasna niezwykle istotną sprawą są koszty – fotograf (sesje fotograficzne – http://digital-motion.pl/) powinien szczegółowo powiedzieć, jakie są koszty za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorodne oferty, a w nich również określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Należy wybrać właściwy pakiet odpowiednio do specyfiki przyjęcia.