Jakie mamy formy szkoleń? Jakiego rodzaju szkolenia są bardziej dla nas odpowiednie? Jaki mamy wybór?

przez | 11 października 2022
Sporo ludzi dochodzi do takiego momentu we własnej karierze, że nie wie, co zrobić dalej. To tak zwane “wypalenie zawodowe” może być czasem bardzo poważne, bo powoduje, że ciężko nam wykonywać zadania, jakie wcześniej robiliśmy dosyć automatycznie. To wreszcie sytuacja, kiedy przerażają nas inne obowiązki, gdyż czujemy się przyblokowani. W jaki sposób sobie z czymś takim poradzić?

Dobrym na to sposobem będzie skorzystanie z dostępnych szkoleń, jakie oferują różnego rodzaju firmy, na przykład dość powszechnie organizowane szkolenie miękkie, z ich pomocą możemy odblokować się na powrót, aby osiągać nowe sukcesy.

Do wyboru są różne kursy, w zależności zaś od tego, czym się zajmujemy można je podzielić na szkolenia miękkie oraz twarde. Do tych pierwszych zaliczyć możemy te, jakie są związane z pracą w zespole, umiejętnością poradzenia sobie ze stresem, motywowaniem siebie i zdobywaniem nowych klientów. Charakteryzują się głównie tym, iż rozwijają kompetencje psychologiczne pracowników, więc pozwalają na lepsze wykonywanie pracy. Ma to wpływ oczywiście na większe zyski firmy.

dwóch szkoleniowców

Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, ze względu na to, iż firm szkoleniowych szkolących w zakresie umiejętności miękkich jest więcej niż twardych, panuje tu spora konkurencja. Tak więc różne są ceny, a jakość jest coraz większa. Tym bardziej, iż są też szkolenia dla trenerów (dalsza część artykułu), którzy wykładają na takich szkoleniach, więc prezentowana przez nich jakość jest na stale wyższym poziomie.

Nie ociągaj się! Jeżeli ciekawi Cię ten wpis, to następny ciekawy wpis znajduje się w podanym linku. Zostaw nam swój komentarz – będzie nam niebywale przyjemnie.

Osoby szkolące więc, żeby podołać wymaganiom rynku wciąż są zmuszeni pracować na poprawianiem prezentacji, w taki sposób mogą ją dostosować do poziomu odbiorców, zakresu ich wiedzy oraz pełnionych ról w firmie. Na zajęciach tego typu wykorzystywane są najróżniejsze techniki, zadania aktywizujące, jakie sprawiają, iż szkolenie wydaje się ciekawe, ale też efektywne.

Szkolenia twarde natomiast skierowane są do wąskiego grona odbiorców, a wiążą się ze zdobywaniem ścisłej wiedzy merytorycznej. Często trwają dłużej, a gdy się kończą dają uprawnienia do wykonywania nowych zadań, co poświadcza otrzymany certyfikat albo zaświadczenie. Szkoleniowcy techniczni to najczęściej osoby, które posiadają bogatą oraz rozległą wiedzę. Potrafią zastosować w czasie szkoleń ciekawe metody, jak gry symulacyjne (tutaj znajdziesz więcej odpowiedzi).