Atrakcyjne schody – element praktyczny oraz ozdobny

przez | 23 września 2022
Schody to stała część wielu domów. Doskonale wiemy, po co się je buduje. Jednakże nie wszyscy wiedzą, jak fantazyjne mogą przybrać formy. Schody to element budowli albo specjalnego uformowania terenu, który umożliwia procesy komunikacyjne między różnymi poziomami

.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Schody znają ludzie od najstarszych czasów. W starożytności i w dobie średniowiecza miały one zastosowanie czysto utylitarne. Jedynie zewnętrze stopnie, które wykonywane były z kamienia, pomimo prostej konstrukcji były zdobiącym elementem architektonicznym, który podkreślał rangę budowli – w taki sposób zdobiono schody które wiodły do miejsc kultu religijnego a także zamków itp. Produkcją schodów zajmuje się również kowalstwo artystyczne. Znacznie później w okresie renesansu rozpoczęto stosować formy schodów o bardziej dekoracyjnym kształcie – sprawdź moją stronę. Oprócz schodów reprezentacyjnych montowane w pałacach, bibliotekach, obiektach o funkcji kulturalnej czy zwykłych domach wykorzystywano również wąskie, prawie nieoświetlone, niewygodne schody przeznaczone dla służby. Współcześnie na szczęście osiągalne są na naszym rynku każdego rodzaju schody, jakie na pewno zadowolą gusta nawet bardzo wymagających klientów.

Odwiedzając sklepy budowlane da się zakupić przykładowo schody kręcone (nie mogę się doczekać schodów kręconych). Doskonale sprawdzą one w ciasnych przestrzeniach, bo zajmą niewiele miejsca. Osiągalne są w wielu różnorodnych kształtach. Jeśli zależy nam na produkcie najwyższej jakości opłaca się zdać na kowalstwo artystyczne – ludzie, którzy się tym zajmują stworzą dla nas dowolne schody, ściśle takie, jakie pragniemy mieć. Właściwości schodów regulują przepisy budowlane które zawiera rozporządzenie odnośnego ministra: jest to rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r.

Jeśli uważasz, że przedstawiony artykuł jest godny uwagi, to bez obaw wejdź na ten link i zobacz udostępniony (http://kancelarianotarialnakatowice.pl/) wpis – on również Cię zaciekawi.

w zakresie warunków technicznych, z którymi powinny być zgodne budowle i ich lokalizacja. Zgodnie z tymi przepisami minimalne wymagania jakie musi realizować każda budowla są zależne od przeznaczenia budowli, a co z tym związane przeznaczenia schodów: czy będą to – wejścia do piwnic, na poddasze czy schody w budynkach użyteczności publicznej. Gwarantujemy, że wszystkie schody również schody kręcone, oferowane za pomocą witryny www wykonywane są z dbałością o jak najdokładniejsze respektowanie wszystkich zasad budownictwa, które się z nimi wiążą.