Wózki magazynowe – pojazdy, które zapewniają transportowanie produktów w większych ilościach

przez | 18 sierpnia 2022
Praca na magazynie nie jest łatwa, szczególnie, gdy pomieszczenie jest duże i umieści się w nim wiele regałów z bogatym asortymentem. Istnieje jednak kilka metod na to, aby ułatwić oraz polepszyć pracę na magazynie. Przede wszystkim koniecznie powinno się zadbać o to, aby produkty odpowiednio posortować. W tym celu warto wyposażyć magazyn w regały, utrzymujące w nim ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale również łatwe jego przenoszenie. Jednakże do tego celu oprócz regałów niezbędne będą wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o których mowa to pojazdy, które gwarantują transportowanie (warto sprawdzić cleo polska łańcuch do mocowania ładunku) produktów w większych ilościach z jednej lokalizacji do innej. Poza tym dzięki nim możemy sięgnąć po produkty znajdujące się na najwyższym regale.

Podobał Ci się ten post? Jeżeli tak, poznaj użyteczne zagadnienia, które z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (https://www.webtec.pl/).

() Jest to zatem funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można postawić nawet wysokie regały i maksymalnie wykorzystać przestrzeń w magazynie.

Wózki widłowe kupuje się zależnie od zapotrzebowania – należy najpierw zorientować się na jaką wysokość maksymalnie poustawiamy artykuły, a także jaki ma być udźwig. Dzięki temu skupimy się tylko na tych wózkach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest bowiem rozległy i dotyczy to nie tylko wspomnianych parametrów, ale też innych, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależy po pierwsze czy pojazd będzie pracował niewielkim kosztem, a po drugie czy będzie cichy, czy głośny. W szczególności koszt paliwa jest dla przedsiębiorstw istotny. Do wyboru są wózki na prąd, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje plusy i minusy, o które warto wypytać sprzedawcę, zanim kupimy konkretny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe można kupić nowe lub używane. Możemy również zdecydować się jedynie na wynajmowanie wózka, jednakże jest to mało opłacalne, gdy nasza działalność skupia się na polityce magazynowej na co dzień. W takim wypadku warto zainwestować w sprzęt, który posłuży nam przez długie lata. Nie jest to sprzęt wymagający, aczkolwiek należy umieć posługiwać się nim, dlatego na rynku udostępnia się szkolenia związane z operowaniem tego typu pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym kierunku, aby praca z magazynowanym towarem była bezpieczna i sprawna.