Czy możliwe jest, by znaleźć podarunek dla nastolatka w księgarni? Jakiego rodzaju książki czy filmy mogą zainteresować młodego człowieka?

przez | 30 lipca 2022
Czasami myślimy nad jakimś upominkiem dla nastolatka i nic nie przychodzi nam do głowy. A może by tak pójść do księgarni, w której powinniśmy znaleźć mnóstwo ciekawych pomysłów na taki podarunek.

Nie ma problemu, aby w księgarni odnaleźć tytuły, które zadowolą wiele młodych osób. Gatunkiem, jaki cieszy się stale ogromną popularnością jest na pewno horror. Z tego powodu pozycja książkowa Stephena Kinga Miasteczko Salem, ma duże szanse na to, aby spodobać się młodym osobom. Jest to druga powieść tego znanego ze swej ciekawej twórczości pisarza.

kobieta czytająca książkę

Autor: Erin Stoodley
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tego nazwiska i najbardziej znanych tytułów jego trzymających w napięciu i świetnie napisanych książek, jak choćby Lśnienie, Misery czy Christine. Wiele z pozycji książkowych Kinga doczekało się swoich filmowych odpowiedników, które swoją drogą mogą być równie dobrym pomysłem na prezent. Kiedy o propozycjach filmowych mowa, to chwytliwym tytułem, szczególnie dla chłopaka może okazać się Lwie Serce z Jeanem-Claude’em van Damme’em. Produkcja ta jest z czasów, kiedy aktor ten był u szczytu własnej sławy. Z pewnością spodoba się tym, którzy lubią tego typu kino- więcej pomocnych wskazówek.

Często dobrym pomysłem może być podarunek praktyczny. Jeżeli chodzi o młodą osobę, jaka chodzi do szkoły średniej, to dostanie odpowiedniej książki w księgarni nie będzie większym problemem. Na języku polskim przerabia się sporo lektur szkolnych, dlatego przykładowo Żywot człowieka poczciwego Mikołaja Reja może okazać się tu dobrym pomysłem. Rzecz jasna istnieje sporo tytułów, po które należy sięgnąć w szkole średniej, natomiast jeśli zapytamy sprzedawcy, ten z pewnością pomoże nam wybrać coś odpowiedniego. Osoby lubiące na przykład historię, na pewno bardzo chętnie poszerzą wiedzę, jaką przyswajają sobie podczas lekcji.

księgarnia

Autor: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu książka pod tytułem Starożytny Rzym może okazać się świetnym podarunkiem dla ucznia szkoły średniej. Jeśli natomiast tego typu osoba interesuje się innym okresem, to z łatwością znajdziemy wiele tematycznych pozycji książkowych- żywot człowieka.

Nie traktujmy księgarni, jako miejsca, do jakiego chodzi się z konieczności.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze ten świetny artykuł (http://www.defence24.pl/wywiady-zobacz-wiecej). Sprawdź, to również będzie dla Ciebie wartościowe.

Warto również po prostu wziąć do księgarni takiego nastolatka po to, aby sam wybrał coś odpowiedniego dla siebie. Może tego typu wizyty wejdą w nawyk oraz staną się regularniejsze. Będzie to na pewno z pożytkiem dla tej młodej osoby.