Nowatorskie metody filmowania różnych uroczystości, w jaki sposób da się wykorzystać latające drony w tym celu

przez | 20 czerwca 2022
Najnowocześniejsza technika bardzo chętnie wykorzystywana bywa w różnych obszarach życia. Bardzo dobrym przykładem na to przykładowo będą fotografia i filmowanie – tu wpływ nowych pomysłów i rozwiązań jest naprawdę doskonale widoczny.

Bez przerwy pojawiają się nowe aparaty i kamery, dysponujące coraz większą rozdzielczością i funkcjami. Jednak do niedawna jeszcze postęp był tylko w dziedzinie sprzętu, metody fotografowania i filmowania były bez zmian – najbardziej się liczyło tu praktyka i doświadczenie osoby, jaka to robiła, jej umiejętność uchwycenia wszystkich ważnych momentów i wyszukania najlepszych sytuacji. Parę lat temu nikt nawet nie myślał, że nieduże latające urządzenie, zwane także potocznie dronem, wywoła niewielki przełom w nagrywaniu filmów z różnych uroczystości i da filmowcom możliwości do tej pory znane jedynie z filmów science-fiction. Ktoś, kto po raz pierwszy przymocował do drona kamerkę i wystartował nim w górę też raczej nie myślał nawet, jak bardzo odmieni to współczesne usługi videofilmowania. Drony są niedużymi urządzeniami latającymi, mającymi kilka niezależnie funkcjonujących śmigieł, pozwalających na stabilne latanie.

Nasze nowe artykuły są równie pociągające, jak ten. Więc najedź na link tu… (http://www.abk.pl/o-akademii/) i oglądaj szczegółowe wiadomości. Zapraszamy!

Sterowane są za pomocą dedykowanych pilotów, i posiadają zależnie od modelu zasięg od kilkunastu metrów do nawet kilkunastu kilometrów.

Sterowanie dronami jest bardzo proste i da się go w szybki sposób nauczyć. Takie drony uznać by można za najzwyklejszą, niewinną zabawkę, lecz po zamontowaniu do nich kamery o dużej rozdzielczości stają się profesjonalnymi sprzętami do pracy. Wykonywane za ich pomocą filmowanie z powietrza stało się przebojem w ostatnim czasie, przez użycie tych niedużych maszynek da się zyskać fantastyczne filmy z dużej wysokości. Powiększająca się liczba osób które się zajmują usługami filmowania poszerza swoją propozycję również o ujęcia z lotu ptaka. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, gdyż dzięki wykorzystaniu kamer wysokiej rozdzielczości jakość nagranych filmów jest bardzo dobra.