Gps dla kota lub psa? Tak to możliwe! Dobrze się przekonać, co oferuje taki nadajnik oraz czy jest sens go kupować

przez | 26 maja 2022
Sporo osób się zastanawia nad tym, by zakupić dla swojego zwierzaka coś w rodzaju gps, przez co będziemy wiedzieć, gdzie nasz pupil jest obecnie w razie gdybyśmy nie mogli go znaleźć. Obecnie mamy do wyboru mikroczip oraz gps dla zwierzaka, jednak te urządzenia nie działają tak samo. Czym więc się różnią?Czipy dla kota czy psa to układy scalone. Są niesamowicie małe, ich wielkość można porównać do ziarenka ryżu o wymiarach 12 mm x 2,1 milimetrów. Znajduje się w jego wnętrzu zakodowany piętnastocyfrowy numer, jest on przypisywany dla naszego zwierzaka. To też przy pomocy tego kodu możliwa jest identyfikacja i rejestr zwierząt, który można odnaleźć w dwóch bazach danych w Polsce. Pierwszą z nich będzie Safe Animal, drugą Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.

Zainteresowały Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (www.zielonalapka.com/pl/c/ZYWOLAPKI/104), która również Cię się spodoba.

GPS jest dzisiaj powszechnie znany, gdyż sporo osób tak znajduje drogę, szczególnie jeżeli przemieszczamy się samochodem. Global Positioning System w związku z tym to system nawigacji satelitarnej, jaki obejmuje już tak naprawdę całą planetę. Lokalizator gps dla kota albo psa znajduje się najczęściej w obroży – . To malutki, mikroskopijny nadajnik, jaki znajduje się coraz częściej w wodoodpornym etui. Tego typu etui jest dość wygodne dla zwierzaka, nie obciąża samej obroży, nie jest więc to jakiś ciężar, jaki męczy naszego psa albo kota. Wiedzmy natomiast, iż przy wyborze nadajnika gps powinniśmy sugerować się odpowiednią wielkością obroży.

pies

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

Z zainstalowaniem tego sprzętu żaden właściciel nie będzie mieć większych trudności, tak więc nie trzeba po to iść do weterynarza. Razem z nadajnikiem właściciel zwierzaka dostaje też oprogramowanie na komputer albo telefon, przez co będzie mógł zobaczy?albo – (serwis alarmów Gdańsk kliknij link)ecną lokalizację psa lub kota, a nawet trasę, która w danym momencie jest przez niego pokonywana. Niestety takie urządzenia to ciągle dość kosztowne gadżety – wejdź na stronę. W internecie co prawda możemy kupić takie nadajniki nawet od dwustu złotych, lecz cena dobrego urządzenia oscyluje mniej więcej tysiąc złotych.

Zdecydowanie lepiej kupić taki sprzęt w specjalistycznych punktach, gdzie znajdziemy inne artykuły, przykładowo kamery, nadajniki albo atrapy kamery zewnętrznej. Ten ostatni sprzęt może zainteresować tych, którzy chcą zatroszczyć się o bezpieczeństwo własnego lokum, niekoniecznie wydając na taki cel wielkie pieniądze. Kupowanie w takich sklepach to pewność, iż taki sprzęt jest dobrej jakości.