Badamy czym są urządzenia do sitodruku

przez | 24 maja 2022
Sitodruk jest nadzwyczaj powszechną technologią znakowania. Można wykorzystywać ją na wielu typach materiałów, takich jak tkaniny, bawełna, dzianiny, a również drewno, bądź tworzywa syntetyczne.

Dlatego też może być używany do znakowania zarówno toreb, konfekcji, parasoli, czapek, jak i gadżetów plastikowych, z drewna, również skórzanych. Jest to jedna z tańszych technologii znakowania na rynku. Jest przyciągająca cenowo tak jak przy jednostkowych sztukach, jak i w wypadku pełnych serii.

maszyna do sitodruku

Autor: Women’s Studio Workshop
Źródło: http://www.flickr.com

Dające się w ostatnim czasie dostrzec rozszerzenie obrębów przeznaczenia techniki sitodrukowej możliwe było dzięki temu, że zostały wprowadzone współczesne surowce i maszyny sitodrukowe, które zapewniły poprawę formy otrzymywanych nadruków, wzrost szybkości drukowania, a również wprowadzenie standaryzacji i automatyzacji poszczególnych cykli techniki sitodrukowej- przekonaj się. Sitodruk nie ma także ograniczeń odnośnie konturu i wielkości zadrukowywanych podłoży.

Za pomocą specjalnych maszyn drukujących jest możliwość ową techniką realizować nadruki na obiektach płaskich i przestrzennych. Maszyny sitodrukowe mają zastosowanie w drukowaniu, również lakierowaniu powierzchniowym i wybiórczym. To rozwiązania z wysokiej półki, odpowiadające oczekiwaniom wymagających użytkowników, które imponują zarówno dużą prędkością, jak też dużą dokładnością pasowania. Dzięki komputerowemu systemowi nadzorującemu wszelkie procedury następujące w maszynie, możliwe jest sprawne i łatwe nadzorowanie jej działania. Ponadto maszyna do sitodruku może być obsługiwana wyłącznie przez jedną osobę- http://www.sitodruk-maszyny.com/.

sitodruk

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com
Oferowanych jest coraz więcej sprzętów pobocznych w procesie przygotowania formy sitodrukowej. Urządzenia do powlekania form, w szczególności o dużych rozmiarach, zapewniają gwarancję równomiernej grubości naniesionej warstwy emulsji sitodrukowej. Zastosowanie samoczynnych narzędzi naświetlających z nowoczesnymi lampami, przyrządów wymywających, czy odnawiającychformy sitodrukowe zapewnia możliwość optymalizacji i statyczności warunków przygotowania formy sitodrukowej. Automatyzacja procedur zezwala na uniezależnienie się od pracy ręcznej człowieka.