Negocjowanie ceny z deweloperem – o czym powinno się pamiętać

przez | 19 maja 2022
Kupując jakąś posiadłość od dewelopera, warto pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, apartament bądź może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Interesant będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy potrzebują zyskać Kontrahentów i równocześnie sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to także ceny nieruchomości. Jeżeli więc kupujesz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze możesz postarać się zbić nieco cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena posiadłości, Ty bez wątpienia nieco na tym zyskasz. Posiadać w kieszeni kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę dużo, szczególnie, że mnóstwo osób bierze kredyt na kupno nieruchomości, a jak wiadomo, z kredytem powiązane są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

Aby negocjacje z deweloperem przebiegały poprawnie, z pewnością musisz odpowiednio się do nich przygotować.

Czy takie problemy Cię absorbują? Raźno więc kliknij ten link – ta użyteczna witryna (https://zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchowe) bez wątpienia także bardzo Cię zainteresuje.

Nie wystarczy stwierdzić „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie odpowiednie argumenty, jakie zdołają spowodować, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeśli mieszkanie posiada jakieś minusy, należałoby je wskazać. Znaczącym minusem może być przykładowo brak windy, brak komórki lokatorskiej lub również brak balkonu. Minusem zdoła być też lokalizacja mieszkania, która przykładowo może być błędnie skomunikowana z miastem albo też mała liczba sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy również stwierdzić, że na oku posiadamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej przestronne itd.

W takiej sytuacji deweloper pewno będzie pragnął zachęcić nas do kupna lokalu i przypuszczalne, iż zaproponuje niższą cenę. Powinno także rozeznać się w tym, czy konkretna nieruchomość cieszy się szerokim zainteresowaniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż bądź może deweloper ma ich jeszcze multum. To także może nam pomóc w negocjacjach, gdyż jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością albo na koncie dewelopera jest jeszcze multum innych podobnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.