Wypożyczalnia aut – pomysł na biznes

przez | 18 maja 2022
Otwarcie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Ale wydatek ekspresowo się zwróci, albowiem za kierownicą pożyczonego pojazdu w większości wypadków siadają podróżnicy, jacy w trakcie urlopu nie szczędzą.

dostawa

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia aut to w naszym kraju ciągle biznes mało popularny. Pośród Polaków pokutuje mit, że na wypożyczenie samochodu stać wyłącznie bogatych, natomiast aby otworzyć taką działalność, konieczne są ogromne nakłady, jakie mogą się nigdy nie zwrócić. Tymczasem Kraj nad Wisłą to rynek z ogromnym potencjałem. Wynajem busów począł się opłacać, kiedy nasza ojczyzna przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, zaś granice zostały otwarte (przejdź na ). Dzięki temu Polskę zaczęło odwiedzać coraz sporzej podróżników, a to właśnie oni są jednym z napędów owego interesu.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy dane, które omawiają prezentowany wątek, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (https://lpsp.pl/lekki-woz-gasniczo-logistyczny/), która ma istotne wiadomości.

Korzystny wpływ na branżę miało także wejście do Polski tak zwanych tanich linii lotniczych.

Innym filarem, na jakim swoją działalność opierają wypożyczalnie aut, są klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają auta dla swych gości, lecz również dla pracowników, którzy prowadzą interesy w innym mieście. Koszty wynajęcia auta są niższe niż na przykład koszta pracowniczych taksówek. Oprócz wynajmu krótkoterminowego, atrakcyjny pośród przedsiębiorstw jest również tzw. średniookresowy wynajem autobusów który trwa parę miesięcy. Jednakże najistotniejsi będą tak zwani klienci assistance, a więc firmy ubezpieczeniowe, jakie najmują auta jako pojazdy zastępcze dla własnych podopiecznych.

Wypożyczalnie samochodów na ogół działają w okolicach lotnisk albo dworców kolejowych, jednak na najmie aut możesz zarabiać nawet w miastach mających mniej niż 100 tys. rezydentów, jako że konkurencja w podobnych miejscach jest znacznie mniejsza. Sprawdź jak dojechać: