Gaz ziemny – niezaprzeczalnie jedno z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych źródeł energii

przez | 17 maja 2022
Jest zwany „błękitnym paliwem” z uwagi barwę płomienia, który wytwarza się przy jego spalaniu. To mieszanina kilku węglowodorów powstałych na skutek przemian zachodzących w materii organicznej.

biuro

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Znajduje nadzwyczaj szerokie zastosowanie w naszym codziennym życiu.
folia

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com
Jest bez wątpienia jedną z najbardziej ekologicznych kopalin energetycznych. Nim jednakże gaz ziemny dotrze do odbiorców, powinien zostać właściwie oczyszczony, a dokładniej mówiąc pozbawiony wszystkich niepożądanych składników, takich jak na przykład: siarkowodór ditlenek węgla bądź azot. Ponadto istotne okazuje się osuszanie gazu – dostawy gazu ziemnego. Dlaczego? Zawarta w nim woda może stać się albowiem przyczyną wielu rozmaitych kłopotów technicznych (zatorów w instalacji, korozji, etc.). Dodatkowo, metanowi nadaje się specyficzny zapach, żeby podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Czy komentarze z serwisu (https://www.hyzynski.pl/) pod tym wpisem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas na pewno bardzo pouczające.

Współcześnie „błękitne paliwo” jest powszechnie wykorzystywane nie tylko do celów grzewczych. Służy również do chłodzenia klimatyzatorów – gaz ziemny.

Dobrze byłoby zwrócić uwagę, że obecnie zdecydowana większość gazu, jakim dysponuje polska pochodzi z Rosji co niekorzystnie wpływa na gospodarke naszego kraju i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa. Dlatego dostawy gazu ziemnego winny być jak najbardziej zdywersyfikowane, by zmniejszyć wahania cenowe.