W jaki sposób bezpiecznie zapakować przesyłkę pocztową, aby dotarła w całości do odbiorcy ?

przez | 22 kwietnia 2022
Przesyłka kurierska jest narażona na wiele niebezpieczeństw. Nie jest tajemnicą, że nasza przesyłka będzie jedną z wielu, którą transportuje dana firma pocztowa. Istnieje obawa, że opakowanie będzie zmiażdżone w czasie transportu. Z uwagi na fakt, że transportuje się czasem delikatne towary, trzeba zastanowić się w jaki sposób je skutecznie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby szkło, laptopy czy inne delikatne i nie przystosowane do wstrząsów przedmioty zostały uszkodzone. Zapewnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa umożliwi zarówno nam, jak i firmie przewozowej skuteczną dostawę towaru.

Dobrym materiałem na opakowanie przesyłki może być tekturka. Można ją uzyskać w każdym sklepie spożywczym, ale warto się postarać o to, aby była w przyzwoitym stanie. Jeśli opakowanie tekturowe nie będzie dość trwałe, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia zawartości przesyłki, ale także nie zostać zaakceptowane przez kuriera. Warto do zabezpieczenia paczki posłużyć się taśmą pakową. Zabezpieczenie foliowe także może uchronić jej zawartość.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto ten świetny artykuł (https://tarasfactory.pl/blog/). Sprawdź, to również okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Pakowanie przesyłek to nie tylko zadbanie o zewnętrzne zapakowanie, ale także o właściwe wypełnienie pudełka. Ma ono na celu uchronienie towaru, aby się nie przemieszczał w środku pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie przyniosło pożądane rezultaty, trzeba zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 4 cm od ściany kartonu do zawartości. Wtedy uzyska się przekonanie, że przedmiot będzie unieruchomiony i zabezpieczony.

Wprowadzanie danych – jest kolejną istotną czynnością zabezpieczenia paczki. Za sprawą tego przesyłka zostanie dostarczona do adresata, ale także w razie zawieruszenia będzie zwrócona tej osobie, która ją wysłała. Toteż poprawnie uzupełniony list przewozowy jest bardzo ważnym i koniecznym elementem każdej przesyłki. Do jego umiejscowienia służy wykonana z folii koszulka na list przewozowy. Nie jedna przesyłka uległa zagubieniu, gdyż temu nie da się zapobiec. Jednak postaranie się o to, aby dodać fachowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i dowiezienie pod wskazany adres.