Pielęgnacja kotów

przez | 8 kwietnia 2022
W jaki sposób pielęgnować koty? W jaki sposób dbać o koty pomieszkujące wyłącznie w mieszkaniu? Każdy, kto ma kotka znakomicie wie, iż sama miłość nie wystarczy. O naszego kochanego pupila trzeba koniecznie troszczyć się.
Najistotniejsze jest naturalnie poprawne odżywianie i regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Następnie dobra opieka nad kicią procentuje. Gdyż ładne zwierzątko będzie szczęśliwe. I posiadacz kotka także. Zabiegi pielęgnacyjne dla kociaczków wbrew pozorom nie zajmują wiele czasu. Wpierw powinno się zastanowić się nad formą opieki, albowiem każdy kotek potrzebuje innej pielęgnacji. Dużo zależy także od tego, w jaki sposób kiciuś wygląda, czy posiada długą, czy może krótką sierść, czy jest kocięciem wychodzącym, czy też pomieszkującym cały czas w mieszkaniu. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o sierść kota. Stąd ważne jest regularne czesanie. Kotka czeszemy przynajmniej dwa razy na tydzień. Dużo kotków uwielbia wręcz ów zabieg i podczas szczotkowania przymilają się . Im wcześniej zatem rozpocznie się przyzwyczajanie kota do tego zabiegu, tym poprawniej. Następną, główną kwestią będzie czystość w kuwecie. Kocią toaletę trzeba czyścić minimum raz na dzień. Do kuwety wsypujemy przykładowo żwirek dla kota Benek – .
opinie klientów

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kotki nie kochają wody, jednak pomimo to, należy je kąpać. Nie wolno także przesadzać, ażeby zwierzątko nie dostało alergii. Koty, które nie wychodzą na dwór nie muszą być w zasadzie kąpane po wielokroć. Wystarczy raz do roku. Następnym zabiegiem dla kocurów będzie obcinanie pazurów.

Możesz to zrobić samemu z pomocą specjalnych nożyczek, które są do nabycia w sklepach zoologicznych, lecz lepiej udać się do weterynarza. Nadzwyczaj ważna jest również dobra karma (zobacz: dobra sucha karma) dla kota. Może być to np. karma dla kota Brit –