Rola psa w życiu wielu ludzi, elementarne wyposażenie, jakie należy zakupić przy trzymaniu go w domu.

przez | 3 kwietnia 2022
Od wielu lat jest powszechnie znane takie powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Faktycznie będzie w tym sporo racji, ale jeśli już będzie się chciało mieć takiego zwierzaka, to trzeba pamiętać o tym, że jest on żywym stworzeniem i potrzebuje dużo codziennej opieki.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety coraz częściej spotyka się osoby, które chcąc sobie sprawić nową rzecz do zabawy kupują szczeniaka, ale bardzo szybko są nim znudzeni i koniec końców ląduje on albo na ulicy, albo gdzieś w schronisku. Szczęśliwie zdecydowana większość właścicieli tych czworonogów ma pełną świadomość swojej decyzji i po prostu troszczy się o zwierzę tak jak należy. Jeśli będzie chodzić o opiekę, to bardzo różnie może z tym być, sporo zależeć będzie od rasy. Są psy, jakie wymagają paru godzin biegania w każdy dzień i takie, którym wystarczy krótki spacer. Są takie rasy, przy pielęgnacji których trzeba się sporo namęczyć i takie, które w zasadzie wymagać będzie jedynie raz na jakiś czas kąpieli. Dlatego też szukając psa należy mieć to na uwadze i uwzględnić przy tym możliwości, które będzie się miało w tym zakresie.

Podczas zakupu szczeniaka ważną sprawą będzie zebranie odpowiedniej wyprawki dla niego. Psy nie mają dużych wymagań pod tym względem, ale kilka rzeczy jest po prostu niezbędnych. Z pewnością można do nich zaliczyć miskę, z której nasz pupil będzie pił wodę i zjadał posiłki.

Czyżbyś miał ochotę na więcej wpisów na ten temat? Zapraszamy więc do nowej witryny – po prostu idź dalej i przejdź do naszego portalu.

Miska musi być dostosowana do gabarytów zwierzaka, a także mieć dobre podgumowanie spodu. Przyda się również miękkie posłanie, na jakim pies wygodnie się w nocy prześpi.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Takie posłanie musi być w pierwszej kolejności praktyczne do czyszczenia i całkowicie bezpieczne dla zwierzaka, należy unikać w szczególności wikliny, która wprawdzie wygląda na początku bardzo ładnie, lecz szczeniaki bardzo lubią ją gryźć. W związku tym że pies będzie wymagał codziennego spaceru, to trzeba się do tego również dobrze przygotować. Na pewno przydadzą się do tego smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach także kagańce chroniące przed ugryzieniem.