Po co stosujemy pastucha elektrycznego u naszych psiaków?

przez | 2 kwietnia 2022
Istnieje parę rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów w zależności od ich przeznaczenia. Najbardziej popularne niewidoczne ogrodzenia energetyczne dla psa służą do zabezpieczenia odpowiednich terenów przed wstępem czworonoga lub po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed uciekaniem psa.

Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest zabezpieczenie przed wejściem innych zwierząt. Psiak rzeczywiście może wesoło żyć w zgodzie z ogrodem, a my nie jesteśmy zmuszeni bezcelowo ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu jest możliwość nie tylko ograniczyć ucieczki psa, lecz również skutecznie zapobiec zniszczeniu rabatek z kwiatami, odwiedzaniu przez psa kącika dla dziecka albo zaglądaniu do oczka wodnego. Trawa, tuje i inne roślinki w ogrodzie będą całkowicie pewne. Potencjały ochrony ogródka są wręcz nieskończone i z łatwością można je przystosować do różnych zastosowań. Instalowanie pastucha elektrycznego nie potrzebuje żadnych urządzeń, można je uruchomić o dowolnej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów z psem w ogródku, które trwały często przez całe lata, zmuszając do ciężkich wyborów: uszczęśliwiony pies albo śliczny ogród. Teraz to rzeczywiście da się pogodzić. Elektryczne pastuchy powstały jako niedostrzegalne ogrodzenie (dowiedz się więcej).

Tego gatunku kojec można swobodnie zamontować w środku ogrodu na miejscu jaki tylko spodoba się psu. Nawet calutki ogród może być z nienagannym rozmieszczeniem miejsc zakazanych dla pupila takich jak rabatki, oczko wodne, miejsce zabaw naszych milusińskich. Montując pastucha elektrycznego dla psa trzeba pamiętać, że każdy zwierzak ma indywidualną tolerancję na impulsy elektryczne. Bardzo często bywa że małe pieski wymagają silniejszego elektryzatora, a większe osobniki są bardzo wrażliwe. Doświadczenie mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych pupili winniśmy stosować impulsy o niewielkiej mocy. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy mieć na uwadze, żeby kupować produkty dobrych producentów . Wówczas możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą czynić krzywdy naszym pieskom.
Źródło: www.sport-dog.pl