Kilka porad dla zaczynających karierę autorów, którzy planują wydać swoje pierwsze dzieło.

przez | 2 kwietnia 2022
Każdy młody pisarz marzy o tym, żeby jego twórczość była czytana przez rzesze czytelników. Lecz droga do takiego celu wcale nie jest łatwa, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do szerszego grona odbiorców będzie wymagać nie tylko doskonałego stylu pisania, lecz także trochę szczęścia, za całą pewnością ciężkiej pracy i ogromnego samozaparcia.

rękopis

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia czytelniczych serc jest przede wszystkim napisanie swojego dzieła.więcej informacji – https://eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ -To zrobić się da w dowolnym miejscu, pieszcząc każdy wyraz aż do osiągnięcia planowanego rezultatu. Lecz jeżeli nawet będzie się pewnym swojego warsztatu, to warto tak przygotowaną książkę przekazać do weryfikacji profesjonalnemu redaktorowi językowemu lub korektorowi. Pozwoli to na poprawę pewnych niedociągnięć i błędów, jakie by mogły być zauważone później przez czytających. Mając już w pełni przygotowany materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak żeby dzieło mogło trafić do odbiorców.

pisarz

Autor: Larryb Writer – zExposure Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych, początkujących autorów wydanie własnej książki to nie jest łatwe zadanie. Możliwości są w praktyce, jedna to zrobienie tego swoim kosztem, a druga poszukanie jakiegoś wydawnictwa, które weźmie to na siebie, lecz w zamian otrzyma pewną część dochodów ze sprzedaży. W pierwszym przypadku konieczne będzie wyłożenie własnych środków, a nawet przy niedużym nakładzie liczyć się należy ze sporymi sumami. Przy wydaniu książki bierze udział kilka osób, jakim trzeba zapłacić, oprócz tego doliczyć trzeba koszty wydrukowania i dalszej dystrybucji. Jeśli ktoś będzie miał możliwość zainwestowania takiej kwoty, to przyszłe dochody będą jedynie jego, lecz najczęściej młodzi pisarze decydują się na współpracę z jednym z wydawnictw. Wówczas to ono będzie finansować całą produkcję, aż do ukazania się książki na półkach w księgarniach. Nawiązanie współpracy z wydawnictwem ma jeszcze jeden plus, a mianowicie to, że w trosce o również swoje przychody wydawnictwo będzie taką książkę promowało, a ma na to znacznie większe możliwości.